Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laktózintolerancia szövődményei?

Laktózintolerancia szövődményei?

Figyelt kérdés
Mint kiderült tejcukor érzékeny vagyok. Genetikai tesztel lett kimutatva, amely szerint 10 éves korom óta el kellett volna kerülnöm a laktóz tartalmú tejtermékeket. Fél éve (december) kezdődött a hasfájásom, ami miatt orvoshoz fordultam. (sok egyéb kivizsgáláson is voltam: gyomortükrözés, vérkép, hasi UH) Most 21 éves vagyok, de eddig rengeteg tejet és tejterméket fogyasztottam (volt hogy akár napi 1 liter tejet is). Kb. március óta enyhe csípő (mind2) ízületi fájdalmam van, ami azóta átterjedt a térd ízületeimre is. Rengeteget mozgok és a testsúlyom is normális. Lehetséges, hogy ez a tejfogyasztásom szövődménye? Hova érdemes most fordulnom? Esetleg a tejmentes diéta hatására elmúlik majd?

2018. máj. 21. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Nincsenek szövődmények.
2018. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Köze nincs hozzá. Én most múltam 70, és ugyanezt állapították meg, mint neked. Elhagytam a tejet ( és mindent aminek köze van hozzá) és a tünetek is megszűntek. Ezért nézesd meg a mostani panaszod alapján a térd, és egyéb fájdalmak okait. Szóval ez már nem a tej...
2018. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem csak 1,5-2 hete vannak meg az eredményeim, és csak azóta nem fogyasztok tejet, tehát az ízületi fájdalom még a "tejfogyasztási időszakomban" kezdődött. Olvastam, hogy az elhanyagolt laktózintolerancia súlyos szövődményekkel járhat, de hogy konkrétan mivel azt nem írták. :/ Esetleg így lehet összefüggés, vagy ez teljességgel kizárt? Mindenesetre, ha 2 héten belül nincs változás felkeresek egy szakdokit. Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 21. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Google a barátod. :)


Ezt találtam:

[link]

[link]


Szóval ízületi fájdalom nem szerepel a lehetséges szövődmények között. Úgyhogy menj házi orvoshoz, be fog utalni a reumára - csak ott meg elég hosszú a várakozási idő. :(


Egyébként nem kötelező teljesen tartózkodni a tejes ételektől, laktáz tablettával nyugodtan ehetsz bármit. Több féle laktáz tabletta vény nélkül is kapható, de olyan is van, amit a doki tud felírni receptre.


És ami még nagyon fontos, ha már dolgozol: adókedvezményre vagy jogosul, havi 6900 Ft jelenleg; az ehhez szükséges igazolást vagy a szakorvos, vagy az általa kiadott beteglap alapján a háziorvos írja meg, szóval kérd tőlük.

2018. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]

Ez szerint lehet köze hozzá, mindenesetre most el kell múlnia, ha köze volt hozzá ha nem akkor pedig irány a doki. (Ráadásul kis naivan azt gondoltam, hogy a húskészítmények nem tartalmaznak laktózt, de mint kiderült nagy része tejporral van kiegészítve... szóval a diétám eddig "sikeres" volt...)

Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2018. máj. 21. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!