Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetnék, ha nagyon...

Mit tehetnék, ha nagyon gázosak a beleim, de képtelen vagyok azokat kiszellenteni? (viccen kívül, elég kellemetlen :D)

Figyelt kérdés

2018. máj. 22. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy automimmun betegség miatt nekem is gyakori probléma, ami ilyenkor bevált, az a mozgás és az Espumisan. Arra se ártana rájönnöd, milyen fajta ételek okozzák ezt nálad és kerülni őket. Ha folyamatos és/vagy gyakori a dolog, akkor pedig érdemes kivizsgáltatni.
2018. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, szerinte valamilyen vírusos fertőzés és azt tanácsolta, szedjek antibiotikumot (amit már tegnap teszek, de eddig nem sok hatását tapasztaltam). Más gyógyszerrel nem tudom, mennyire lenne célszerű bekavarnom, csak gondoltam megkérdem, hátha van valakinek valami tippje, amivel minél hamarabb megszabadulhatnék ettől...
2018. máj. 22. 13:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Antibiotikum mellé szedj probiotikumot is, az általában enyhít a tüneteken. Az Espumisan nem hat sehogy az antibiotikumra, de ha tornázol egy 20 percet az jól ki tudja mozgatni a gázokat a belekből :)
2018. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igyál sok mentateát, fogyassz sok ánizst vagy köményt, ezek természetes szélhajtók. Lehet, hogy nem olyan hatékonyak, mint az Espumisan, de még mindig jobbak, mintha állandóan gyógyszerekkel tömnéd magadat.
2018. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum 48 óra után kezd el csak hatni, de akkor látványosan
2018. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Lófa52t autoimmun betegség, meg fertőzés! Simán iktasd ki az étrendedből a glutént. Tudom, nem könnyű mutatvány, mert minden bolti vacak dugig van vele, de némi elszántsággal megoldható.
2018. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Én Crohnos vagyok és képzeld, pont nem árt semmit a glutén, hónapokig voltam 100% gluténmentes diétán és semmi változást nem tapasztaltam tőle. Teljesen egyéni dolog, ki mire érzékenyebb, de persze legyél csak okosabb az orvosoknál..
2018. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A Crohn-betegség nem néhány hónap alatt alakult ki nálad, a néhány hónap diéta ezért nem is ér semmit.

Az orvosokról: Tisztelem, becsülöm őket. Az életüket tették fel arra, hogy másokat meggyógyítsanak. De ahogy Agócs prof mondta, nem az a baj, ha rosszul csinálunk valamit, hanem ha rosszat csinálunk. Mert a rosszat minél jobban csináljuk az eredmény annál rosszabb lesz. Így van ez az orvosok esetében. A jószándék mit sem ér, ha rossz elvek mentén akarjuk működtetni. Az orvosok egyetemen tanulnak. Az egyetemnek nincs pénze, hisz az egy nonprofit szervezet. Ahhoz, hogy működni tudjon, szponzorra van szüksége. Ez pedig a gyógyszeripar. Ő támogatja, ő tartja életben az orvosi, az élelmiszeripari, s a tököm tudja még hány féle egyetemeket. Ezért a támogatásért cserébe megszabja, MIT tanítsanak ezekben az intézményekben. Az orvosin ma nem a gyógyításról tanulnak, hanem arról, hogy milyen TÜNETRE milyen gyógyszert írjanak fel, aztán azok mellékhatásaira milyen másikat. És ha gyanút fog is szerencsétlen orvos, hogy rossz irányba halad, s a páciensei nem gyógyulnak, akkor sem tehet semmit. A protokollt nem rúghatja fel, mert ugrik a flottakedvezmény, a hawaii utazás, sőt a megélhetése. Nem is beszélve a családja megélhetéséről.

Ha többet akarsz tudni a glutén áldásos hatásairól, valamint a betegségedről, hallgass meg néhányat Taracközi István előadásaiból. A youtubeon is megtalálod. Ellenszenves előadó, de amit mond, az utolsó betűig igaz.

2018. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is olykor elég széllel bélelt vagyok. Annyit tudok tenni, hogy alaposan telefalom magam, majd derekasakat fingok. A nagy tömegű kaja megtolja a rendszert belülről rendesen. Szóval ha rövid a fingás, toldd meg egy lépéssel.
2018. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dóri84 ***** válasza:
Én pedig egyetértek Miquellel. Colitises vagyok elvileg. Diagnosztizálva. Glutén és tejmentes étrendet választottam a szteroidok helyett, teljesen panaszmentessé váltam, de idő volt. De már kis idő után érezhető volt a javulás. A glutén méreg!!!!! Ezt kellene már megérteni mindenkinek és lehet feleannyi beteg ember lenne.
2018. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!