Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy előzhetem meg a cukorbete...

Hogy előzhetem meg a cukorbetegséget? Hogy táplálkozzak rendszeresen, változatosan? Milyen módon változtathatom meg az életmódom? 16F

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves fiú vagyok és megijedtem, hogy cukorbeteg vagyok, vagy leszek...Egyetlen egy tünetem van, az pedig, hogy nagyon vékony vagyok. Viszont ez egyben genetika..A családban senki nem volt cukorbeteg. Viszont nagyon rászoktam egy két éve az édességre, nem a csokoládéra, az szinte nem eszem, de a keksz, mézes kenyér, műzi ezekre nagyon rászoktam..ÉS elég nehéz letennem őket. Egyértelműen tudom, hogy az életmódomban, többet kéne ennem mint amennyit most szoktam, de emellett otthon fekvőzöm, és biciklizem rendszeresen (heti 3-4 alkalommal). Viszont aggódom, hogy nehogy azért ne hízzak, mert esetleg kialakult bennem valami ami összefügg a cukorbetegséggel.

Nagyon szeretem a húsokat, zöldségeket, amelyekből szívesen eszem akármikor, csak legyen rá szorgalmam..


Ti mit gondoltok? Hogy változtathatom meg az életmódomat, úgy hogy ne ártson jobban, és ellenben megváltoztassa az eddig megszokott monoton étkezésemet?


Előre is köszönöm tanácsaitok, válaszaitok!



2018. máj. 22. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Fura, de nagyjából pont úgy lehet megelőzni, mint ahogy kezelni: kevés cukor, kiegyensúlyozott étrend, sok mozgás, sresszes helyzetek kerülése, stb.
2018. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igy elso olvasatra akkor a cukorbetegseg még eleg messzire van toled.

Amit tehetsz es mar teszed is heti 2-3 alkalommal sportolsz. A bicajozas alkalmankent legalabb fel oranyi vagy egy ora seta az tokeletes.

Ugyanis a sport segit a cukorhaztartast rendezni. (Kezdodo cukorbetegsegnel csakdietaval es mozgassal akar vissza is fordithato a betegseg vagy sokaig gyogyszer es inzulinszuri nelkul karbantarthato).

A masik a cukormentesseg. (Ha valoban beteg lennel, akkor csokkentett szenhdrat dieta kellene, de diagnozis nelkul folosleges dietaznod!!!!)

Viszont ettol fuggetlenul ezekre figyelhetsz:

Olyan muzlit eszel, amiben nincs hozzadott cukor (azaz nem cukrozzak pluszban, de az ilyen biztos drsgabb es nem is olyan fincsi).

Ritkabban es kevesebb kekszet, csokit eszel.

Vannak peldaul a gullon ceg termekei. Sajnos draga, de cukormentesek es egesz finomak. De mindegy, hogy miylen edessegrol.van szo, ha cukromentes is valami, attol szenhidrat lehet benne boven.


Egyel sok zoldseget, almat, gyumolcsoket (banant mersekeld es dinnye es szolo is nagyon durvan cukrosak, de epret, malnat batran egyel).


Igazabol mivel csak kepzeled, hogy cukorbeteg vagy ezert ezeket az etkezesi dolgokat inkabb kozelitsd az alzalanos oldalrol (nehgy dietaznikezdj!!!!):

- valtozatos etelek

- sok zoldseg, sok gyumolcs (de ne a nagyon cukrosak mint bnan, dinnye, szolo)

- edessegbol kevesebbet es egeszsegesebbet

- kevesebb krumpli, teszta, peksuti

- tesztabol, kenyerbol, peksutibol a teljes kiorlesueket valaszd a sima feher finom lisztesek helyett

- napi 5 szori etkezes, szepen elosztva (reggeli, tizorai, ebed, uzsonna, vacsora). - es z edesegeket uzsonnaidore idozitsd, ha tudod

- felejtsd el a.cukros lottyoket (ice tea, kóla, fanta egyebek boltokbol), helyette keszits otthon teat es azt izesitsd es hutsd le, vagy limonadet (ilyenkor latod mennyi cukrot pakolsz bele, es tehetsz kevesebbet, majd megszokod, hogy nemmolyan edes).


Es mozogj!!!!


Ha hizni akarsz, akkor egyel sok feherjet (husi, turo, sajt, tojas), es huvelyeseket ( bab, borso stb.).

2018. máj. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyél sok fehérjét, ez csökkenti az édesség utáni vágyat. Egyébként meg ha sovány vagy, akkor azért kívánod s szénhidrátot fokozottabban. Egyél reggelire zabpelyhet tejben, banánnal, vagy gyümölccsel! Ez egyenletesen tartja a cukorszintedet délelőtt. Menj el a háziorvosodhoz és nézesd meg a cukrodat. Akkor is emelkedik a cukor szint, ha túl sovány vagy. A lányommal jártunk így, hogy sportolt, és nem evett rendszeresen. Ennek már 10 éve, és miután oda figyelt a megfelelő egyenletes táplálék bevitelre, el is múlt a cukorszint emelkedése.
2018. máj. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!