Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hiperglikémiás lennék, vagy...

Hiperglikémiás lennék, vagy ez valami más anyagcsere probléma?

Figyelt kérdés

A nagymamám, illetve apám 2 testvére is kettes típusú cukorbeteg.

Úgy 10 éves koromig semmi probléma nem volt az alakommal, ugyanazt ettem, mint a többi gyerek annyi szépséghibával, hogy 4 éves korom óta vegetáriánus vagyok. A cukros üdítőket csak hírből ismertem.

Egy idő után mégis el kezdtem hízni. Eleinte csak én érzékeltem, hogy kicsit “testesebb” lettem, mint a többi vékonyka kislány, de amikor már a szüleim és a kortársaim is elkezdtek zaklatni emiatt, akkor nagyon megijedtem.

Mindig is voltak problémáim az anyagcserémmel: nagyon lassú volt, és képes voltam kibírni akár 2 hetet nagyvécé nélkül is.

Még amikor anyám egy személyi edzőt és dietetikus szervált nekem - aki alaposan megtömte salátával és barnarizzsel a fejem, és keményen megszabta, hogy nem ehetek többet napi 1200 kalóriánál (erre most már inkább azt mondom, hogy WTF?!!) , de nem történt változás.

Hihetetlen magas volt a vérnyomásom. Normál, nyugalmi állapotban volt 150!

Állandóan rázott a hideg, és már a legkisebb időjárás változáskor is elviselhetetlen migrén gyötört.

Nagyon fáradékony voltam, és már a legkisebb testnevelés órás terheléstől is szédültem. Képes lettem volna akár több napot is átaludni.

Éhes pedig szinte soha nem voltam. A sztereotípia úgy tarja, hogy “minden dagadt állandóan zabál”, de én napi kétszer étkeztem, még ezt is soknak véltem, mégis csak híztam.

Nagyban látszott rajtam, hogy “dolgozik bennem apám genetikája”. 😂


De hogy miért beszélek múlt időben? 3 éve gyökeresen megváltozott minden. Csak alacsony glikémiás indexű ételeket kezdtem el enni.

A kalóriaszámlálgatást, egyéb baromságokat hagytam a francba.

Most több mint 15 kilóval vagyok kevesebb, és sokkal jobban érzem magam a bőrömben.

Már egyik tünetek sem jelentkezik, ami korábban volt.


Akkor ez azt jelenti, hogy alapvetően hiperglikémiás vagyok?

Minden tünet stimmel, kivéve az, hogy minden portálon vékonyként jellemzik a hiperglikémiásokat.



2018. máj. 25. 17:45
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Pont, hogy a kövérek azok akik hajlamosabbak cukorbetegségre.

Egyébként meg semmi sem biztos, ez még ezt nem jelenti.

2018. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak vérvizsgálatból lehet megmondani, hogy van e valami eltérésed az anyagcserédbe. Ezek a tünetek sok mindentől lehetnek.
2018. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!