Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki növöm az epilepsziát?

Ki növöm az epilepsziát?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta beteg vagyok .

13 évesen volt az elso rohamom , aztán teljesen tünet mentes voltam , ittam buliztam , és nem volt rohamom . Aztán kb 16,5 lehettem mikor azt mondták az orvosok hogy mivel 3 éve tünet mentes vagyok meg kell próbálni elhagyni a gyógyszert. Hát én megörültem mint bolond a f.....k , csinaltam egy bulit .

Nem tartottam be azt hogy hogyan kell csökkenteni a gyógyszert hétről hétre , csak ritkán vettem be. Aztán elmentem szezon munkára , ahol egész nap tűző napon voltam , és hát munka végen volt egy nagyon nagy rohamom , összetörtem az arcom , a lábam . Kíírtak új gyógyszert , amit elkezdtem szedni de már nem ment zökkenő mentesen a bulik .

Most vagyok 21 , és 16 éves koromtól volt 6 rohamom .

Pánik beteg is lettem , a gyógyszernek mellék hatásai vannak . Folyton rosszul érzem magam , koncentrálni nem tudok , ha koncentralok reszket a kezem amitol panik rohamot kapok . Kezd nagyon elegem lenni a folytonos gyógyszerből. Már egy éve nem volt rohamom de az az egy év katasztrofa volt a panik rohamaim miatt . Olvastam hogy olyan orvosság nincs aminek nincsenek mellékhatásai . De ez a mindennapos fáradság , szorongás , kéz reszketés . Nagyon elegem van

Jah és se a CT se az EEG nem mutat semmit .

Akárhányszor elmentem dokihoz semmit nem mutatott a gep

Nem is ertem akkor milyen epilepsziam van ????

Olvastam mar olyat is itt a gyakori kerdeseken , hogy irta egy csaj , hogy azt a bizonyos orvossagot szedte amit en , és hogy kesobb derult ki hogy mas baja van , de ezt a gyogyszert adtak neki , es attol volt rohama .

Amugy meg mar vissza akartam allni arra az orvossagra amit eloszor szedtem , mert hogy amelett semmi bajom nem volt , eltem az eletem gond nelkul , de az orvos azt mondta arra nem lehet visszaallni .

Egy honap mulva megyek egy epilepszia professzorhoz , es remelem csinal velem valami jot .

Bocs a sok hibaert , meg ha nem jol fejeztem ki magam .

Erdekelne a velemenyetek hogy meg gyogyulok valaha ????

Most még a sirás is elkapott miközben irom

Tenyleg nem birom mar .

Mindennap dolgozok , konnyu fizikai munka .

Orulok hogy tudok dolgozni es penzt keresni( kulfoldon)

De mindennap hulla faradt vagyok

Mindennap szorongok

Mindennap felek hogy nehogy rohamom legyen

A plusz meg melle pedig az hogy nem is tudom mar magam rendesen kifejezni , es sokszor bele dadogok ha mondok valamit .

Nehez a gondolkodas

Nehéz a mindennapom 😢😩😫



2018. máj. 25. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pánikroham meg az epilepszia fizikailag egymástól független. Az lehet, hogy az epilepsziától való félelmed okozza a pánikrohamokat, de pánikrohama másnak is van, elég gyakori. Lehet, hogy az epilepsziád most nyugvóponton van, tünetmentes, de a pánikkal kéne foglalkozni, ha nem akarsz gyógyszerrel, akkor pszichoterápiával. Jó esetben az epilepszia szakértő tudja a dolgát, és megpróbálhatja lassan és szakszerűen leépíteni a gyógyszert vagy másikat adni, nem kötelező a mellékhatástól szenvedni.
2018. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, a pánikroham, a stressz ami probléma lehet nálad, amit nyugodtabb életvitellel, több pihenéssel kellene csökkenteni. Az epilepszia nem kimutatható sztem, bár nem vagyok orvos, engem is kezeltek azzal, de ct, röntgenre nem jártam, csak ekg-val vizsgáltak. Az epilepszia jól gyógyítható gyógyszeresen, én is kigyógyultam, rendesen kell szedni.

Jó ha elmész normális dokihoz és kivizsgál és összhangba hozza a gyógyszereket.

2018. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: EEG-vel simán és egyszerűen kimutatható az epilepszia,mert tüskéket mutat az agyhullám.


Ekg-val a szívet vizsgálják,az egész más.

2018. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor nem rég voltam EEG-n

Annyit mondtak

Hogy nem latnak semmit a fejemben

Viszont só van a nyamamon

Ennyit tudtam meg

Mikor ugyanezzel a problémával mentem el orvoshoz

Jah ki is írtak valami nyugtatót

De egyfolytában reszkettem

És sokkal roszabbul voltam tőle

2018. máj. 25. 19:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia kéne, ha nem bírod a gyógyszert.
2018. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnézést Eeg, rég voltam kb 18 éve.
2018. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdv sorstárs.


Nekem jelenleg úgy tűnik, hogy szinte az egész jövőm elúszott. Autók, hegesztés, C jogsi valaha... (Igen, gyógyult epilepsziásként akár szerezhetsz nagy jogsit. Buszsofőr nem lehetsz, illetve taxisofőr soha. A személyszállítás van megtiltva.)


Jelenleg villamosmérnöknek tanulok, nyilván az erősáram eleve kiesik..

Na meg azért félek, hogy komolyabb helyekre ilyen bajjal nem fogok kelleni.

19F

2019. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!