Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kell szedni a Ferretab...

Hogyan kell szedni a Ferretab kemény kapszulát?

Figyelt kérdés

Pénteken írta fel nekem az orvos, de nem mondta hogy mennyit kell szednem naponta.


Én eddig naponta 2 db szedtem be.


Aztán rátaláltam erre:


[link]


"Ha az előírtnál több Ferretab-ot vett be

Nagyon nagy adagok alkalmazása vasmérgezést okozhat az alábbi tünetekkel:

1- 6 órával a Ferretab bevétele után:

gyomorfájdalom, hányás, feketeszínű hasmenés, gyomor- vagy bélvérzés, a vérkeringés összeomlása (sokk), eszméletlen állapot

6-24 órával a Ferretab bevétele után:

láz, a fehérvérsejtszám növekedése (leukocitózis), a vér túlzott savassága (metabolikus acidózis), alvadási zavarok, máj- és vesekárosodás

Kisgyerekeknél az életveszélyes mérgezés kockázata különösen nagy. Ezért a vaskészítményeket mindig gyermekektől elzárva kell tárolni.

Ha Ön túl sok kapszulát vett be vagy gyermeke lenyelt néhány tablettát, azonnal vegye fel a kapcsolatot a legközelebbi kórház sürgősségi részlegével vagy kezelőorvosával.

Információ az orvosnak: A betegtájékoztató végén a túladagolás kezelésére vonatkozó információk találhatók."


Lehetséges hogy túladagoltam? :/


2018. máj. 29. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért adagoltad volna túl?


"Felnőttek és 12 évnél idősebb serdülők

Amennyiben orvosa másképpen nem rendeli, a készítmény ajánlott adagja 1 kapszula naponta.

Súlyos vas- és folsavhiány esetén az adag 1 kapszula napi 2-3 alkalommal.

Terhesség alatt a maximális javasolt adag naponta két kapszula."


A napi 2 kapszula teljesen jó adagolás.

2018. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!