Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik hogy kitapinthatóak a...

Létezik hogy kitapinthatóak a nyirokcsomóim? Sovány alkat vagyok,1878cm/58kg,16/F

Figyelt kérdés
Tegnap este viszketett a nyakam, véletlenül odanyúltam és akkor tapintottam ki valamit. Rögtön a limfómára gondoltam, annyira beleparáztam magam, hogy utána már aludni se tudtam. Mostanában néha úgy kelek reggel, hogy a lábam vagy a derekam kicsit le van izzadva, bár általában valami rossz álom után van ez. A bőrőm is sokszor viszket, habár ez szerintem pörsögés miatt van, mert ilyen piros pöttyök szoktak megjelenni a bőrömön, és ott szokott viszketni. Testhőmérsékletem normális, 36°C. Vannak nyirokcsomók a nyakamon, amik már hónapok óta ott vannak, nem nőttek, mozgathatóak. Lehet ez limfóma?

#rák #nyirokcsomó #hipochondria #limfóma #tapintható nyirokcsomó
2018. máj. 29. 19:38
 1/3 A kérdező kommentje:
178cm, elnézést az elírásért.
2018. máj. 29. 19:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb. 500-600 nyirokcsomó van a testedben (jobb esetben).


Nyak oldalán, nyelv alatt, állkapocs alatt, hónaljban, ágyékban, könyök felett könnyen kitapintható...


Nyugi azt észreveszed ha a nyirokcsomóddal van gond mert azonnal bedagad és nyomásra nagyon fáj és nagyon nagyra meg tud dagadni.

2018. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A limfóma ugyan nem fáj, és az esetek 90%-ában a vérképből is max. az emelkedett LDH és CRP szint utalhat rá, a fehérvérsejt szám egyáltalán nem törvényszerű, hogy eltérést mutat, sőt, pont ezért fedezik fel sokszor későn...


Kérlek, menj el egy orvoshoz, lehetőleg a háziorvosodtól is kérj egy beutalót ultrahangra. Nem akarlak ijesztegetni, de ez az egyetlen módja annak, hogy biztosra menj, mert most interneten keresztül mondhatnám, hogy ezek a tünetek nagy valószínűséggel nem utalnak limfómára, de látatlanban nem tudjuk teljes bizonyossággal megmondani.


Remélem, semmi bajod sincs igazából, de bátorítalak, hogy igenis harcold ki az ultrahangot. Ha baj van a pajzsmirigyeddel, a nyaki UH arra is fényt derít, lappangó mandulaproblémát is, ami szintén okozhat nyaki nyirokcsomó duzzanatot.

2018. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!