Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha van köztetek epilepsziás,...

Hancock22 kérdése:

Ha van köztetek epilepsziás, ti mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Ha esetleg valaki közületek, vagy rokonotok epilepsziás akkor mit dolgoztok/dolgoznak?

3 éve epilepsziás vagyok, egy darabig elég ritkán voltak rohamaim de idén már ma volt a negyedik és kezd elegem lenni. Régen is mondta a doki, még amikor suliba jártam,hogy tanuljak mert nem végezhetek 3 műszakot, de egyáltalán nem voltam képben azzal hogy egy érettségivel mennyire fogok tudni elhelyezkedni munkahelyeken, és azt se tudtam sosem hogy mi szeretnék lenni. Miután végeztem sulival elmentem egy volt nyári munkahelyemre de onnan eljöttem mert nem bírtam a stresszt. Kerestem megállás nélkül munkákat, de mindenhol elvarás a három műszak, vagy valamilyen szakma. Így arra jutottam hogy valamit tanulni fogok, viszont nem tudom mit kellene. Egy nyugisabb irodai munka esetleg lehet hogy opcionális lenne, informatikus vagy hasonló viszont dokik azt is mondják hogy nem tesz jót a sok gépezés sem. Így most már tényleg nem tudom mit kezdjek magammal. Kondizást sem javasolják pedig eszméletlenül élvezem és szeretem csinálni. Játszani sem játszhatok... Egyszerűen minden megvan tiltva és már minden felidegesít. Barátnőt se vagyok képes keresni mert annyira önbizalomhiányom van amiért nem csinálhatok az égadta világon semmit.

Nagyon hálás lennék ha valamilyen tapasztalataitokat megosztanátok velem, valamint a munkahelyeteket. :)



2018. máj. 29. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Én ismerek egyet de az levan százalékolva, kap 30 ezer rokkant-nyugdíjat.


Egyszer dolgozott konyhán 4 órába, rosszul lett , elvágódott, aztán csak a szerencsén múlt hogy nem rántotta magára a forró cuccokat. Szalag mellé vitte volna a férje aztán, de ott meg a hangoktól, rezgéstől, mozgástól indulna be. Úgyhogy otthon veri a tam tamot.

2018. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szegény. Nevetséges ez is, 30 ezer forint semmire sem elég. Ahogy szokták mondani: az éhen haláshoz sok, megélhetéshez kevés.

(Azt még hozzá tenném a kérdésem alá írtakhoz, hogy 19/F vagyok)

2018. máj. 29. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm epilepsziás, 34 éves, semmit nem dolgozik.


Kap rokkantnyugdíjat, de mellette kézműveskedik (köt, horgol, fest, gyöngyöt fűz), azokból van inkább bevétele, mert szépek a munkái, plusz falun kelendőek is.


- pedig tanult nő, mérnök, de számítógépes munkát nem végezhet

- a zajoktól bármikor rohamot kaphat

- villanások, rezgés...

Tehát gyakorlatilag bármikor. A házában viszont csend van, nyugalom, relax zene, nincsenek felesleges és hirtelen-erős ingerek.

2018. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Ez amúgy egy szemétség ,ami itt megy. Az üzemorvos első kérdése, hogy nem vagy-e epilepsziás. Mert az episeket eleve fel sem veszik sehová. Így aztán, akik nagyjából tünetmentesek, élből letagadnak mindent, mert sehová sem kellenek. De ugye, hát élni kell valamiből, úgyhogy kockáztatnak. A mentális betegekkel ugyanez a helyzet. Mert nem mindegyik hülye, csak rögtön rájuk nyomják a bélyeget. Attól, hogy neki van mondjuk egy bipoláris zavara, de az gyógyszerekkel le van fogva, ő még teljes értékű ember, de ezek az emberek sem kellenek sehová. Így aztán ők is tagadnak.

Még a legjobban a cukorbetegeket fogadják el, de sok helyen őket is visszautasítják.

Aljas egy világ ez.

2018. jún. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%
Orvos :)
2018. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Ápoló vagyok,első roham 18 êvesen(10 percesGM roham tehát az úgy néz ki a dolog hogy ráng a testem és összehugyozom magam),a második 19évesen az éjszakai műszak vége előtt 1 órával.akkor diagnosztizáltak,azóta gyógyszert szedek és semmi bajom pedig 7éves korom óta voltak akaratlan rángásaim.a munkámat megtartottam,állandó éjszakásként.a főiskoláról kirúgtak a tünetmentességem ellenére(a pofám nem tetszett az üzemorvosnak és ez jó indoknak bizonyult).Kitartóan leveleztem az iskolával aztán feladtam és az államtitkárnak írtam,lám meggondolták magukat ;)

Tanulság:minden epilepszia más és más,de soha ne hidd el senkinek hogy vitrinbevaló vagy mert ez nem igaz!nehezebb így élni az előítéletek miatt,de állj ki magadért bármibe kerül is.kevés kivétellel bármit dolgozhatsz akkor is ha esetleg erre emlékeztetni kell a munkáltatót/iskolát/orvost

2018. aug. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem vesznek fel sehova
2019. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Le kell tagadni
2022. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!