Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gegerak vagy mi lehet ez?

Gegerak vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Hetek vagy lehet, hogy inkabb honapok ota erdekes dolgot erzek a torkomban. Nem allando jellegu, par masodpercig erzem, ha erzem, de altalaban egy nap egyszer jelentkezik.

Olyan, mintha osszeszorulna a torkom, mintha folytogatnanak. Nem gatol semmiben, ha nyelek vagy megmozdulok el is mulik, tehat tudok enni inni, nem kohogok, nem is faj csak olyan szorito erzes es elegge aggaszt. Ahhoz hasonlo, mint mikor a sirastol gomboc erzes van a torokban, de nem teljesen olyan.

Olyan, mint mikor az ember olyan testhelyzetben van, hogy megfeszul a nyaka, pl ha teljesen hatrahajtom a fejem amennyire lehet, es ha ugy beszelek ugye erzem, hogy olyan szorito : na ilyesmi erzes van teljesen nyugalmi helyzetben. A hangom nem valtozott szerintem, de regen igazabol mikor evente egyszer elofordult ilyesmi erzes akkor ugy a hangom is egy pillanatra megvaltozott (mimtha kicsit orrbol beszelnek) de ezt hallottam mar masnal is.

Van egy nyirokcsomo az allkapcsom mogott az allam kornyeken, amit ugy igazan nem erzekert pici de erzekeny. Aftam van azon az oldalon jelenleg, lehet azert van, de elgondolkoztam, hogy nem a torkomban van valami elvaltozas...

A pajzsmirigyemben autoimmun gyulladas van ami nem okozott eddig panaszokat, 9 eve diagnosztizaltak, azota stagnal, nem igazan romlott, nem kell gyogyszer, minden ertekem jo volt meg februarban. Talan lehet ez? Mert igazabol nem tudom behatarolni, hogy hol erzem, de inkabb a pajzsmirigyem fele.

Gegerak? Vagy valami komoly? :(

20/L



#torokszorito erzes #gombocerzes
2018. jún. 7. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezeket inkább egy dokinak mondd el, főleg, ha már régóta érzed. De ne gondolj semmi rosszra.
2018. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Meg meg azt tudnam ehhez hasonlitani, mint mikor csukott szajjal asitok.

Most, hogy raporogtem folyamatosan erzem.

Akkor semmi ilyesmi, hogy daganat vagy rak nem lehet?

2018. jún. 7. 08:49
 3/11 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyedet meg kell nézetni ultrahanggal szakemberhez menj el! Amennyiben nem ez okozza a gondot, akkor ideg alapon lehet.
2018. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy okozhat ilyen érzést.
2018. jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy-alulműködés egyik tünete.


Írtad, hogy autoimmun gyulladásod van, ill. hogy "minden értéked jó volt még februárban". Ez pontosan mit jelent? Miket néztek, és mennyi lett? Az antiTPO értéke a legfontosabb.


Nem ijesztgetni akarlak, de sajnos az a helyzet, hogy az orvosok szeretik leegyszerűsíteni a dolgokat, így nem is tájékoztatnak megfelelően, tisztelet a kivételnek.

Jelen esetben van egy autoimmun betegség (ez az ún. Hashimoto-thyreoditis), ami konkrétan azt jelenti, hogy a szervezet a saját pajzsmirigye ellen támad, azaz az immunrendszer elkezdi pusztítani a pajzsmirigyszövetet. Ezért alakul ki előbb-utóbb az alulműködés, mivel a pm-szövet egyre kisebb lesz, így nem tud megfelelő mennyiségű hormont termelni.

Gyógyszert a dokik akkor szoktak felírni, ha a pm-hormonok szintje már túl alacsony. - De ez CSAK hormontabletta. Az autoimmun folyamatra nincs ráhatása. Tehát a gyulladást nem szokták kezelni, arra nem adnak se gyógyszert, se semmit. (Merthogy a többség gyógyíthatatlannak tartja.)


A Hashimoto pedig rengeteg tünetet is tud okozni, továbbá előbb-utóbb újabb ai betegségek is társulni szoktak hozzá.

A folyamat egyébként lassítható, ill. megfordítható, csak a hagyományos orvosok erről nem tudnak...


Szóval ha magas az aTPO-d, akkor hiába jók a pm-hormonszintjeid, tüneteid lehetnek/lesznek, ill. az évek során teljesen elpusztul a pajzsmirigyed.

Ha nem mérték, akkor méresd meg mielőbb, akár privátban is.


Több Hashimoto-s csoport is van FB-on, angol, német és magyar nyelvűek is. Érdemes olvasgatni, nagyon sok hasznos infót szerezhetsz.

2018. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

TSH, FT4 es FT3 volt nezve, mindharom erteken beluli.

Ez az antiTPO a Thyreoidea peroxidaz ugye? Ez 2016ban volt 334, (35 a max ertekhatar). De azota nem neztek ezt az erteket. Abban az evben voltam ultrahangon is, nem mondtak semmi extrat. Most hirtelen 2013as papirt talaltam, azt irja hogy enyhe merteku autoimmun gyulladast mutat az uh kep. Nincs semmi tunetem, vekony vagyok, minden olyan mint eddig. A menzeszemmel volt mindig baj es ennyi. Na meg most ez. :(

Most amugy kicsit nem szeretlek akarmemmyire orulok a valaszodnak, elkapott egy kis panik meg temettem magam, hogy ezutan johet masik ai betegseg. Hipochonder vagyok meg pnaikbeteg szoval rosszul elem meg ezeket. :D

2018. jún. 8. 07:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent Beres cseppet szedhetek ilyen pajzsmiriggyel?
2018. jún. 8. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ez az antiTPO a Thyreoidea peroxidaz ugye?"


Az az elleni antitest. Részletesebben:

[link]

(Az utolsó bekezdést ne hidd el. Mint írtam, gyakran visszafordítható a folyamat.)


"Ez 2016ban volt 334, (35 a max ertekhatar). De azota nem neztek ezt az erteket."


Azért nem szokták nézni, mert - mint az endó doki nekem mondta - "az úgysem fog csökkenni".

Az egyik FB-csoportban írta valaki, hogy bevitte az endokrinológusnak a laborleletét, ami igazolta, hogy csökkent az aTPO-ja, a doki meg közölte, hogy "az véletlen". :D

Ja, több tízezer véletlen eset van ezek szerint.


Méresd meg, mert tanácsos szorosan nyomon követni, azaz legalább félévente ellenőrizni. Így hosszú távon látszik a folyamat, hogy hogy alakult.

Én még "az elején vagyok", így három havonta méretem. Az 1.-nél még magasabb lett a szint (110-zel nőtt), mint a diagnosztizáláskor volt (akkor még hat hónap múlva mérettem csak). Ebből tudtam, hogy nem elég az addig bevitt szelén, ill. nem jó a felszívódása. Átálltam organikusra, plusz elkezdtem más bogyókat is szedni, ill. néhány étkezésbeli változással egészítettem ki a "kúrát".

A 2. mérésnél (3 hónap múlva) 25%-kal (konkrétan 240-nel) lett alacsonyabb az aTPO-m. Így akkor nem szigorítottam.

Viszont a 3. mérés után igen, mert akkor "csak" 5% volt a csökkenés.


"Most amugy kicsit nem szeretlek akarmemmyire orulok a valaszodnak, elkapott egy kis panik meg temettem magam, hogy ezutan johet masik ai betegseg. Hipochonder vagyok meg pnaikbeteg szoval rosszul elem meg ezeket. :D"


Sajnálom. :(

De jobb, ha tudod, hogy mi a _tényleges_ probléma, mert így tudsz tenni ellene.

És ha teszel, akkor jó eséllyel eredményes is lesz, így a meglévő tünetek is elmúlnak, és újak sem jönnek, másik ai sem.


"Egyebkent Beres cseppet szedhetek ilyen pajzsmiriggyel?"


Elvileg igen. De hozzáértők szerint sokaknál a fluor erősíti a gyulladást, így én nem kockáztatnék.


Jód ugyan nincs benne, de jelzem, hogy alap esetben a jód tilos. Tehát a jódot tartalmazó ételek, ill. a jódozott só is. Csak akkor szabad bevinni pluszban, ha bizonyítottan alacsony a jódszintje valakinek. Megpróbálhatsz kérni egy mérést, hátha rendes a dokid. (Privátban nagyon drága sajnos.)


Amiket javaslok:

- napi 200 mcg szelén (lehetőleg organikus), 400 mg E-vitaminnal és tetszés szerinti C-vitaminnal együtt bevéve;

- napi 2000 NE D-vitamin (ez csökkenti a gyulladást, és immunerősítő hatása is van);

- napi 1-2 Omega3 kapszula.


A 300+ aTPO még nem olyan vészes, bár két év alatt sokat emelkedhetett is. Majd a laborból kiderül.

2018. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor inkabb nem Beres cseppezek. Azert akartam, mert vekonyka vagyok, es hizni szeretnek. Mindig is ilyen nadszal voltam, de azert jobb lenne 10kiloval nehezebbnek lenni.

D vitaminom van itthon, de nem mertem beszedni merthogy a pajzsmirigyeseknek en ugy olvaatam, hogy nem tesz jot.


Azt vettem eszre amugy, hogy valamikor akkor lep fel kozvetlenul a szoritas ha iszok. Foleg vizet vagy valami csoda cukormentes mindenmentes szensavmentes zero uditot, van hogy a rostos "100%" dobozos uditonel is erzem. Nem tudom osszefugg e vagy csak mar annyira figyelek mindenre hogy bekepzelem.

2018. jún. 9. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nincs ez a nyelési nehézség, így nem tudom, hogy nálad tényleges, vagy csak túlreagálod.


A lényeg:

- szedd a bogyókat rendesen,

- méress antiTPO-t mielőbb,

- tájékozódj a saját érdekedben Hashi-szakértőktől és -csoportokban, pl. itt, ez a legjobb oldal:

[link]

vagy itt, szintén jó:

[link]

A magyar nyelvűek "csak" csoportok, de ha visszamenőleg végigolvasod a posztokat, akkor is nagyon sok hasznos infót találsz:

[link]

[link]

2018. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!