Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent az hogy az 5 eves...

Mit jelent az hogy az 5 eves tuleles 90%?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagypapamnak nemregen volt vegbelrak miatt mutetje. Sikeresen megoperaltak. Ra 3 hetre.kelett visszamenni ct re, kontrollra. Nem javasoltak.neki a kemo terapiat mert a daganat nem terjed tovabb a vegbelfalon es semmilyen attet nincs. Az orvosok azt mondtak hogy boven benne van a 90% os 5 eves tulelesbe. Gyakorlatilag gyogyultnak tekintheto. Ezt mondtak. De akkor nem ertem azt az 5 eves tulelest. Azt jelenti hogy maximum 5 eve van hatra vagy egyszeruen nem ertem. Mert ugye azt is mondtak h gyakorlatilag gyogyult.

Valaszotokat elore is megkoszonom!



2018. jún. 7. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen állapotú betegek 90%-a túléli az öt évet (tovább él mint a következő öt év), ami egy rákos betegség esetében egy fontos időtartam. Aki addig nem esik vissza jó eséllyel már nem is fog.
2018. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy nagyapád nagy eséllyel beletartozik abba a 90%-na, akik tovább élnek, mint 5 év. Ezt abból is megállapíthatják az orvosok, hogy mennyire volt agresszív a daganat, volt-e áttét, hogy sikerült a műtét (amit képalkotó vizsgálatokkal ellenőriznek is).
2018. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*90%-ba
2018. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Laikusként írom!

Az ötéves időtartam egy bevett gyakorlat arra, amikor egy orvosi kezelés hatékonyságát meg kell állapítnai.

Hogy miért pont év, nem tudom. Talán azért, mert ez már kelleően távoli ahhoz, hogy egy később jelentkező betegség, már ne legyen közvetlen összefüggésben a mostanival.

4 éves és 110 éves betegnél is mondanak ilyent. A 90% azt jelenti, hogy kicsi annak az esélye, hogy a mostani, kezelt betegségből kifolyóan öt éven belül meghal a beteg. Meghalhat két nap múlva is, garancia nincs rá.

Sőt olyan is van, hogy amikor közlik a beteggel, hogy max. 2-3 hónapja van, s tíz év után megkérdezi, hogy akkor most mi is van?

2018. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy 90% esélye van arra, hogy minimum 5 évet még élni fog.
2018. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Persze értelemszerűen itt a daganat általi halálozás esélyéről van szó, azt senki nem mondhatja meg előre, hogy mondjuk 2 év múlva más okból nem hal-e meg esetleg.
2018. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat :)

Igy sokkal erthetobb mostmar. Csak magamtol nem tudtam hogy ez akkor mit is jelent. De nagyon orulok neki. :)

Koszonom!!

2018. jún. 7. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!