Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy napos késéssel vettem...

Egy napos késéssel vettem észre a lábamban egy kullancsot, körülötte piros, duzzadt, gyulladt, kissé fájdalmas a bőröm?

Figyelt kérdés

Szombaton ment belém erdőben, és szerdán mennék Pestre dokihoz amúgy is, elég, ha akkor mutatom meg? Vagy ilyennel rohanni kell? Nem nő a duzzanat, de nem is lohad nagyon. Más panaszom nincsen, talán picike hányinger, de az mástól is lehet, szokott a metformin gyógyszeremtől.

Tehát más panasz nincs.

Rohanjak, vagy jó az szerdán is? (ha pl. Lyme-kór..)


2018. jún. 11. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy fából készült ruhacsipeszből faragással tudsz készíteni olyan csipeszt, amivel fixen meg tudod forgatni a kullancsot, anélkül hogya testén sérülést okoznál. lassan csavarva mindegy hogy melyik irányba, ki fogod tudni szedni a kullancsot magad is. Egyszer egy orvosi rendelő ajtaján olvastam a feliratot, hogy "A kullancs az nem menetes!" De a marhája azt kihagyja a számításból, hogy a kullancs sem akarja elveszíteni a fejét, és lassan forgatva tépés nélkül el fogja engedni a bőrt, bármilyen mélyre is hatolt bele!
2018. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell csavarni a kullancsot.Jól írta a plakát.Simán egy szemöldök csipesszel ki kell húzni,és kész.A lényeg,hogy első próbálkozásra vegyük ki,mert a kullancs akkor juttatja a szervezetbe a testében lévő mérget,ha veszélyben érzi magát.Tévhit továbbá az is,hogy baj,ha a feje bennmarad.Nem lényeg,abban nincs méreg.A szervezeted kilöki.
2018. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ki van szedve a kullancs, tegnap kiszedtük, de akkor már 24 órája benn volt. A pirosság, csípés helye körüli gyulladás még mindig ott van azóta is. Nem nőtt, de ott van, picit fáj.

Kell ezzel orvoshoz menni, vagy ráér szerdán is? (Lyme-kórtól félek..)

2018. jún. 11. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a duzzanat? Amúgy szerintem nem vesztesz ha bemész vele a sürgire.Inkább nézzenek rá.
2018. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

körben másfél-két cm, kör alakú. SAjnos itt falun nincs sürgősségi, autóm sincs, és dolgozom is, ezért szeretnék csak szerdán menni dokihoz, amikor amúgy is mennék be Pestre orvoshoz.

iszonyú nagy szervezést igényelne most, ha ma-holnap mennék..(gyerekeim elhozatalától kezdve, felvigyázásuk, stb. stb. férjem is pont elutazott most)

Nyilván, ha muszáj megoldom, de valamiért az van bennem, hogy ha kell is antibiot. jó az szerdán is..

2018. jún. 11. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:
A kullancsot eltetted? Gyógyszertárban kapsz tesztet és megnézheted fertőzött-e egyáltalán. A csípés helyét jódozd le. Ha kokárdaszerű piros folt van, akkor azonnal orvos!
2018. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss #2! A kullancsnak nincs mérge, hisz nem kígyó. Ha a feje bent szakad, azt a szervezet 2-6 hét mire kilöki. Közben a környéke feltelik, gennyesedik. A gennyesedés lázzal jár együtt. Ha enyhén forgatva, és olyan csipesszel fogod meg, ami a kullancs testében nem tesz kárt, a bőrön csak egy aprócska lyuk marad, a másnapra, harmadnapra be is gyógyul. Már több ezer kullancsot kiszedtem, emberekből, és állatokból is. Egynek sem kellett még orvoshoz menni. A bajt az okozza, ha az amúgy is gyenge szervezet reakciója még meg van spékelve egy kis gennyel. A gennyben és a lázas részben a vírusok és baktériumok könnyedén erőre kapnak, szaporodásnak indulnak. De ez csak az én véleményem, mindenki akkor rohangál orvoshoz amikor akar. Szuverén joga! Az orvos is azt irogál az ajtajára amit akar. Le van kakálva!
2018. jún. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-esnek van igaza! Lényeg, hogy a régi hiedelmeket is el kell felejteni, hogy olajjal bekenni és hasonlók..nincs szükségünk arra, hogy beleköpje kínjában a mérget a szervezetbe.. Egy mozdulattal kirántani és valóban az a kisebb baj, ha beszakad a feje! A kiszedés módján meg kár vitázni, mert mindkettő jó: a körkörös is és a sima is.

Ha a Lyme-kór tüneteit kezded észlelni, akkor arra is van, ami megoldás lehet!

2018. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!