Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum után egy hónappal?

Antibiotikum után egy hónappal?

Figyelt kérdés

Télen havonta kiújuló felfázásom miatt folyton antibiotikumot írtak fel a dokik, szinte mindig másmilyen gyógyszert kaptam. Az antibiotikumokhoz soha nem mondta egy orvos sem, hogy szedje mellé Normaflore-t. Most így egy hónappal az utolsó antibiotikumkezelésem után nehezen mennek a bélrendszeri dolgok és a gyomorsavam is több lett. Szerintetek a Normaflore segít rajtam ennyi idő után is? Egyáltalán ezekre a panaszokra jó-e?

Előre is köszönöm



2018. jún. 11. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki hátha segít, de nem hinném, hogy az antibiotikumtól lennének a panaszaid, az már korábban kijött volna, normaflore viszont nem árt, szedd nyugodtan.
2018. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Normaflore a legrosszabb, még anno a GVH is megbüntette őket.

Nem tudom milyen orvos az, aki havonta antibiotikumot ír fel, egyértelmű, hogy nem baktérium eredetű dolog. Másrészt nem is hatna ennyi beszedése után.

2018. jún. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szedj mindenképp valamit, enterolt, normafloret, stb. Plusz valószínű az antibiotikum a hüvelyflórádat is kinyírta, tehát azt is helyre kell állítani valamilyen tejsavas hüvelyöblítővel, kúppal vagy krémmel. Pláne, hogy a “felfázásra“ az is hajlamosít, ha nincs rendben ott lent minden. De nem is értem eddig miért nem gondoltál erre. Hiszen annyira logikus, hogy az antibiotikum kinyír minden bacit, nem csak a kártékonyakat. Utána újra kell építeni. Anélkül rosszabb lesz mint előtte kb.
2018. jún. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszadónak:


Mivel kollégista vagyok, a háziorvosom pedig heti 2 alkalommal rendel és sokszor nem szerettem volna csak emiatt kimaradni a suliból (ráadásul a háziorvosom sokszor semmit nem ér), ezért csak péntekenként jutottam el ügyeletre ahol viszont mindig más az orvos, meg eleve ott az a lényeg, hogy minél gyorsabban adjanak valami gyógyszert amitől nem lesznek tüneteim, a betegséget nem gyógyítják ki.


3. válaszolónak:


Nőgyógyásznál voltam már mikor bekerültem másodjára a sürgősségire és semmi ilyesmit nem talált, de megint fogok menni csak teljes kivizsgálásra és más orvoshoz. Urológia már megvolt a napokban de a doki rám se nézett, csak vizeletmintát kért és elküldött..


Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2018. jún. 12. 11:35
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze ez nem a te hibád, mert neked ezt nem kell tudnod, azért mész orvoshoz, viszont a dokumentációban ez benne kell legyen,de tudjuk milyenek a háziorvosok... enyém is ilyen.
2018. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!