Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban skizofrén lennék?

Valóban skizofrén lennék?

Figyelt kérdés

Több mint két éve tapasztalom magamon a tüneteket de nem hinném, hogy valóban az lennék.


A barátaim előtt folyton magamban beszélek és mikor megkérdezik hogy kihez szoltam próbálom terelni a témát.


Majdnem napi szinten vannak hallucinálásaim:

- hangokat hallok amikre válaszolok

- néha minden el kezd hullámozni hirtelen

-folytonos paranoiát érzek mintha valaki követne, nézne ( ebből fakadóan pl.: Csakis sötét szobában tudok lenni ha egyedül vagyok itthon.

- és erős depresszióval is küzdök jelenleg is( nem az a divatdepi félével)

A családban senkinek nem volt ilyen betegsége azért kérdezem!


16/L



##skizofrénia #mentálisbetegség
2018. jún. 12. 00:40
 1/4 anonim válasza:

Ha jól tudom, akkor a súlyos depressziós epizód is járhat pszichotikus tünetekkel és hallucinációval

De a szkizofréniában is jellemzőek lehetnek az akusztikus hallucinációk is

Mindenestre nem ártana segítséget kérned, mindkettő komoly probléma

2018. jún. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző válaszoló. Nekem súlyos depresszióm van, és mindenféle hallucinációt megtapasztaltam (szaglási, hallási, látási, ízlelési). Ezalatt paranoiás is lettem. De ez nem jelenti azt, hogy ez okozza, akár más bajod is lehet, érdemes lenne ellátogatni egy pszichiáterhez.
2018. jún. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp kezelésre szorulsz! Meg kell állítani ezt a mentális betegséget. Ez csak úgy lehetséges, ha szakember segítségét igénybe veszed. Gondolom nem akarod az életedet zárt osztályon leélni? Most még meggyógyulhatsz.
2018. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy az egyben velem is ez van. 16/F.
2018. júl. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!