Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja felnőtt korban a...

Mi okozhatja felnőtt korban a szinte folyamatos haspuffadást és pattanásokat? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Teljesen tejfehérjementesen táplálkozom már 1 éve, voltam már gyomortükrözésen (nemsokat ért), és még mindig fent állnak a hasi panaszok. kb egy éve kezdett hozzá társulni, hogy pattanások lesznek a hátamon (szép bőröm van szerencsére, kamasz koromban semmennyi pattanásom nem volt sehol). Tisztában vagyok vele, hogy a lelki okok és a stressz is közrejátszik, sajnos ezek is jelen vannak az életemben. Bárki bármi értékes és valós alapokon nyugvó tapasztalatot, véleményt, ötletet tudna esetleg mondani mit tehetnék, hogy javuljon a helyzet?
2018. jún. 17. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 70 évesen lettem tejallergiás. Nem iszok alkoholt, és nem dohányzok. Viszonylag stresszmentesen élek, anyagi gondjaim nincsenek. Nincs is mit kezelni rajtam. Ha nem iszok tejes dolgot, semmi bajom sincs. Most erre mit lehet mondani? Az orvosom szerint a gyomromban elfogytak valami bélbolyhok, amik nem nőnek újra...

Menj el gasztroenterológushoz, talán segít...

2018. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy te tejfehérjementesen táplálkozol. Nálad ez mit jelent? Azért eszel tejjel összefüggő ételeket? Sajtot? Laktózmentes tejet? Csak azért írtam ezt, mert ezek is tilosak. Próbáld ki...
2018. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmit nem eszek amiben lehet tej vagy tejszármazék(se tej, se sajt, se joghurt, se olyan pékáru vagy bármi más élelmiszer ami tartalmazza). Minden egyes terméket amit megveszek elolvasom az összetevőit és ha van benne akkor nem veszem meg. Ezért csak nagyon kevés kész dolgot tudok fogyasztani ( pl : pékárubol is)
2018. jún. 17. 14:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Növényi sajtot, teljes kiörlésű lisztet eszek, csak növényi tejet iszom, s minden ezekből főzök/sütök.
2018. jún. 17. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Cöliákiára is néztek?


Nekem végül az okozta a puffadást.

2018. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen nézettem vérvizsgálattal, de nem áll fent
2018. jún. 19. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha rájössz, kérlek jelezd már itt...


Ugyanez a problémám, már évek óta..

Ami kiderült h tejérzékenység, meg enyhén élesztő tojás..

A puffadás ha tartom, valóban el tud múlni, de a tetves akne az arcomon, hátamon nem múlik azóta sem..


Járok tovább orvosokhoz, évek után is folyamatban.. Nem hiszem le h nem derül ki tonna pénz meg vizsgálat után sem, mi van..

2022. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!