Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha magas pulzusra vérnyomáscsö...

Ha magas pulzusra vérnyomáscsökkentő gyógyszert szedek, lehet valami problémám? Általában normális a vérnyomásom, csak a pulzusom magas.

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál és amíg nem jutok el a kardiológiára és végzik el a vizsgálatokat hogy mi okozhatja a gondot, egy vérnyomáscsökkentőt írt fel a háziorvosom hogy rendben legyen a szívverésem.

Általában olyan 90-100 körül szokott lenni de ha stressz ér, ideges leszek, fel tud menni 130-140-re is rögtön. Az a gond hogy egyébként nincs magas vérnyomásom, normális szokott lenni mindig csak akkor megy fel amikor a szívem is nagyon gyorsan ver. Ebből lehet valami problémám, ha elkezdem szedni a vérnyomáscsökkentőt? Hat ez egyáltalán a pulzusomra?



2018. jún. 19. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem pl. a pajzsmirigy problémám miatt volt magas a pulzusom (kifejezetten alacsony vérnyomás mellett), amióta azt kezelik, helyreállt.

Korábban nekem is 90-100 körüli volt, most 70-80 körül mozog.

Nem tudom milyen problémát okozhat a vérnyomáscsökkentő normális vérnyomás mellett. Én nem szedném addig, amíg ki nem derítik, hogy mitől magas a pulzusom.

2018. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet probléma igen, leviszi a vernyomast is, es ha normális azt azert nem kéne elég kellemetlen tünet lehet ami ajulashoz is vezethet, akkor inkább egy enyhe feszultsegoldo medazemap
2018. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul tudom, de a magas pulzus altalaban alacsonyabb vernyomassal jar egyutt, illetve az alacsony pulzus magas vernyomassal, nem?

Akkor semmikepp nem jo ha meg gyogyszerezed



Kezdj el sportolni es csinald amig meg nem halsz....(komolyan) az majd leviszi a nyugalmi pulzusod.


Nem veletlen h allokepessegi sportoloknak alacsony a pulzusuj. Sok sok ev alatt ezen lehet dolgozni. Csak turekem kell hozza (ami a mai vilagban sokszor nincs meg)

2018. jún. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Majd megbeszélem az orvosommal, pénteken úgyis vissza kell mennem a vérvétel eredménye miatt. Egyébként sportolok, lassan 7 hónapja rendszeresen, heti 1-2 alkalommal, emellett sétálok minden nap és ez sem segített semmit.

2018. jún. 20. 10:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, pont most láttam hogy türelem kell hozzá, meg idő. Mondjuk előtte is sportoltam, három évig heti 3 edzésem is volt aztán gimiben abbahagytam, maradt a heti 5 tesi, aztán most ahogy az egyetemet kezdtem járok magamtól sportolni, remélem idővel tényleg jobb lesz ezek mellett. (20 éves lány vagyok
2018. jún. 20. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!