Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi pontosan az autizmus?

Klementinacska kérdése:

Mi pontosan az autizmus?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az valami idegfejlődési zavar, de úgy tudom hogy van valami más jelentése is, ami nem egy betegségre utal.

2018. jún. 21. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, vagy orvos, de az autizmus egy születési idegrendszeri hiba (génhiba), ami elsősorban a külvilággal való kommunikációt nehezíti meg, vagy teszi lehetetlenné a beteg számára. Vannak enyhébb változatai, pl az Asperger szindróma, amikor az illető tud teljes életet élni, de alapvetően visszahúzódó, zárkózott.
2018. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Na akkor gyorsan válasszuk el a két jelentését egymástól.

Van amikor a betegségre/állapotra/rendellenességre mittudoménmire használják, az amit lentebb tárgyalni fogok.

És van az, amikor valaki más ócsárlására használják. Semmi köze nincs az autizmushoz, csak a khm, hogy szépen fogalmazzak, az igazán nem művelt és tájékozatlan emberek használják így, akik azokban a sztereotípiákban élnek, hogy aki autista az az aki állandóan ordítozik, és csapkod, meg hisztizik, meg nem beszél, meg minden ilyesmi aminek köze nincs a valódi autizmuhoz.


Az autizmus, becses orvosi nevén 'autizmus sprektrum zavar' egy sprektrumbetegség, ami mindenkinél máshogy jön ki. Valakinél súlyosabb, valakinél enyhébb tüneteket mutat. Általánosságban három részre bontják az autistákat, van a legalsó szint, az Asperger-szindróma (amilyen jómagam is vagyok), ők még nagyjából nagy megerőltetésekkel és hosszú tanulás után tudnak úgy viselkedni, mintha normálisak lennének. Van a középsúlyos autista, akinél már súlyosabb dolgokat tapasztalhatsz, és általában mozgási sérültek is, és vannak a súlyos autisták, akik a legnehezebb esetek. Az utóbbi kettő sajnos soha nem fog tudni önálló életet élni, mindig valakinek a terhére lesz sajnos.


Ha bővebben is érdekel, akkor keress rá googlen, van néhány olyan írás ami jól bemutatja az autizmust. Viszont mint minden más tudományos jellegű írásnál, itt is érvényes a szabály: minél érthetőbb egy állítás, annál pontatlanabb. Persze, meg lehet érthetően is fogalmazni valamit, viszont hogy az mennyire adja át a valóságot az más kérdés. Ha a lehető legpontosabb és legigazabb dolgokat szeretnéd erről a témáról olvasni, akkor előtte meg kell tanulni néhány dolgot, mert elsőre nem biztos hogy fogod érteni az orvosi tanulmányokat. Persze, én ilyen könnyen beszélek pedig egyet se olvastam el, de nekem ebből a szempontból megvan az az egyedülálló előnyöm, hogy én is autista vagyok.


Utószóként, ha meg akarod érteni az autizmust, akkor ne érdd be egy-két első google találatos cikkel, ha meg akarod érteni akkor mélyebben kell vele foglalkozni.

2018. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!