Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasnyálmirigy rák 21 évesen?

Hasnyálmirigy rák 21 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! nagyjából 3 hete jelentkeztek a tünetek, enyhe hasi fájdalom, hasmenés és székrekedés váltakozása, hátfájás, ami este rosszabbodik, illetve fogyás (az már korábban is volt ), étvágytalanság, fáradékonyság és rossz közérzet.Közvetlenül evés után általában rosszul leszek. A székletem is nyákos, bár nem mindig világosabb színű. Laboron voltam, a bilirubin-szint nagyobb a normálisnál (az orvos szerint nem nagy az eltérés). A háziorvos azt mondja, hogy szerinte ez ibs, de nekem inkább tűnik egy előrehaladott hasnyálmirigy ráknak. Volt már 3 haláleset a családban rák miatt. Kaptam beutalót gasztroenterológiára, de augusztus végére adtak, addig simán meghalhatok, ha ez rák. Esetleg van valaki, aki ibs-es , és hasonló tüneteket tapasztal? Vagy számítsak a legrosszabbra?

2018. jún. 25. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ibs-szel majdnem ezek a tüneteim... nyugi már.
2018. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fix, hogy nem rák. Ha gondolod elmenetsz hasi UHra, mert ha szerinted ez előrehaladott akkor azon látszana. Ha előrehaladott hasnyálmirigy rákod lenne, akkor lennél kb 35kg és nem 3 hete lennének tüneteid, hanem 3 hónapja minimum.

Szerintem epés leszel, epekövességre is utalhatnak a tüneteid, de a hasi UH erre is választ adna.

IBS is benne van a pakliban, annak legjellemzőbb tünete a székrekedés és hasmenés váltakozása.

Sajnálom, hogy ennyi rákos betegség előfordult már a családodban, de ez azt jelenti hogy neked egészségesebben kell élned és jobban figyelned magadra, gyakrabban szűrővizsgálatra járni és ilyesmik, nem pedig azt hogy mindenféle tünetre rámondod hogy rák!

Verd ki a fejedből azt, hogy augusztusig meghalsz meg ilyesmi, mert 99.9% esély hogy nem vagy rákos (írhatnám, hogy 100% de hivatalosan nem írhatok olyat) viszont augusztusig simán elmehetsz egy hasi UHra, az orvosnak úgyis fog kelleni. Ha sikerül elmenni tb finanszírozottan az jó, de ha nem akkor én elmennék magánba, 8 ezer Forint egy hasi és kismedencei UH.

2018. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"szerinte ez ibs, de nekem inkább tűnik egy előrehaladott hasnyálmirigy ráknak"


Áruld el, miért tűnik annak?

2018. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valamennyire sikerült megnyugodnom. A hátfájás része azért még mindig aggaszt.

Utolsó, azért gondolom, mert mind a tünetek, mind a laboreredmény utalhatnak hasnyálmirigy rákra, plusz a hajlam is megvan a családban.

2018. jún. 25. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg utalhatnak gondolom 100 másik betegségre is, amiket interneten meg lehet találni.

Az orvosod mégiscsak szakember, fogad el, amit mond. Vagy ha nem bízol benne, akkor leleteiddel keress meg maszek alapon egy belgyógyászt és direktben kérdezz rá.

2018. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy genetikailag 21 évesen az lenne, de ha félsz tőle, akkor vizsgáltasd ki. Magánba is mehetsz sok helyre és egy vizsgálat megér annyit, hogy megnyugodj.
2018. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még esetleg hasnyálmirigy rák lenne ami tuti nem az, akkor sem halnál meg Augusztusig, Patrik Swayze is abban halt meg 2 évig hùzta, előrehaladott hasnyálmirigy rákod lenne kb 38 kilò lennél és olyan gyenge hogy egy kisebb szellő elfujna, az interneten hajlamos az ember mindenféle hülyeségeket olvasgatni és bebeszélni magának , hogy halálos beteg! És csak saját magát paráztatja, a betegségek ugyis jönnek maguktol pláne a rák amire hajlam kell! Ha idegeskedik valaki azzal nem lesz jobb! Ha meg azt dobta a gép akkor ez van! Meg fog mindenki halni ez az ami 100% ki elobb ki utobb..mielőbbi gyogyulást!
2018. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 25. 16:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Leírom az én tüneteimet.

4 éve tartó hasmenés erős alhas fájdalom.

Első félévben egyáltalán nem tudtam enni bármilyen ételtöl szenvedtem rosszul voltam fájt a hasam.

Az egész napi 8-12 szeres hasmenésel kezdödöt ami végül át ment véres széklete és a mestruáciom is felborult.

Abban a félévben nem tudtam elhagyni a lakást az erős fájdalmaim miatt és azért mert 3 óránként ment a hasam genyes nyákos valamikor véres székletel.

Késöbbiekben enyhült mára már eltudom hagyni a lakást.

Késöbbiekben voltak egyébb tünetek azota legyegült a szervezetem volt hogy hegek keletkeztek a testemen és egyre több dologra lettem alergiás.

Szóval ezeket csak azért írtam le ,hogy nekem is voltak ilyen tüneteim és vannak is és azota 4 év telt el és még élek ugy hogy nem kell megijedni😊

Sok sikert neked!

És majd meséld el mi volt az orvosnál?

2019. júl. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!