Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS vakbélgyulladásom lehet?

SOS vakbélgyulladásom lehet?

Figyelt kérdés
tegnap olyan délután hat-hét óra óta rettentően fáj a hasam, de úgy, mint még életemben nem, pedig már volt rá példa hogy nagyon fájt. konkrétan megmozdulni nem tudtam a fájdalomtól, és egyre erősödött. Először nem gondoltam bele sokat, volt már olyan hogy rettentően fájt, akkor néhány óra múlva, vagy alvás után elmúlt. De ez csak nem múlt el. felállni, menni alig bírtam, azt hittem belehalok. még éjszaka bementem volna ügyeletre, mert már akkor éreztem, hogy már végképp nem bírom tovább, csak a szüleim elutaztak, egyedül vagyok otthon, és még nincs jogosítványom (18 vagyok, de mondjuk ilyen állapotban vezetni sem tudtam volna). Megpróbáltam elmenni aludni, de csak vergődök és fogom a hasam, ver a szívem, szörnyű rossz. itthon pedig csak harmatgyenge biogaia van, ami nem sokat segített. Az a legfájdalmasabb, amikor érzek bélmozgást, de pont emiatt próbáltam inkább gyomorrontásra gondolni. De egyszerűen egyre jobban csak vakbélgyulladásra gyanakszok, főleg mert már konkrétan több mint 8 órája szakadatlanul ezzel küszködtem. VISZONT, olyan pontosan 10 perce egyszer csak jobb lett. a vakbélgyulladásra jellemző ez, hogy egyszer csak jelentősen jobb lesz? vagy mi lehet velem?? lehet mondjuk egy gyomorrontás ennyire erős?? a környékemen nincs kórház, szóval utaznom kéne, hogy eljussak oda. Nem tudom, hogy most elinduljak-e valami éjjeli járattal, vagy mégsem kell vakbélre gyanakodnom, és gyomorrontásról van szó?
2018. júl. 1. 03:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
helyzetjelentés: felhívtam az ügyeletet, és azt mondták, hogyha javult akkor nem lehet vakbélgyulladás
2018. júl. 1. 03:51
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
A mentő is érted megy, ha nagy a baj. Látom, még nem alszol... Biztos, hogy jobban vagy? Ha nincs jelentős javulás, azért ne hagyd annyiban. Az ügyelet aludni akar, ezért lerázott. Amúgy sem szakorvos ügyel általában...
2018. júl. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
én is gondolkodtam a mentőn, de aztán igen, furcsa módon egyik percről a másikra, de tényleg jobban vagyok. nem mondom, még fájogat, de közel sem annyira, mint előtte! azért majd mindenképpen el szeretnék menni vizsgálatra, amint a szüleim visszajönnek, de kicsit megnyugodtam. köszönöm a gyors válaszod!!
2018. júl. 1. 04:28
 4/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a széklet rendben van? Etéren nem volt semmi szokatlan?
2018. júl. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak izgatni, de a fájdalom akkor is enyhul, ha perforált a vakbeled. Ha volt lázad, hányingered, és föként a jobb oldalon fájt, akkor elég gyanus. Hivd fel a szuleidet és ujra az ugyeletet.
2018. júl. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A vakbélgyulladásnak elég eltérő tünetei is lehetnek, és csodálkozom, hogy leráztak. Nálam pl. először gyomorpanaszokkal kezdődött, a háziorvosom nem is gyanakodott, felírt savcsökkentőt, quamatelt stb. Aztán hetekkel később kezdett szúrni a jobb oldalamon. Be is fektettek a kórházba, de addigra már megint semmi bajom nem volt, mondtam is az orvosnak, hogy én haza mennék, de nem engedett. Még aznap este megműtött, és mikor kibelezett, kiderült, hogy már annyira súlyos volt, hogy ha tovább vár, akkor bélgyulladásom is lehetett volna. Mindenképp nézesd meg magad, mert a bélgyulladás szemetebb ügy mint a vakbél, mert azt nem tudják műteni, ugyanis az egész bélrendszert végtére is nem lehet eltávolítani, hanem gyógyszeres kezelés és diéta vár rád az életed hátralévő részében.
2018. júl. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

te jó ég most eléggé félek.. főleg mert a jobb oldalamon érzem. igaz nagy részében a köldöknél volt. de ugye úgy nem műtenek meg, ha nem biztos hogy vakbelem van?? vagy ultrahanggal ki lehet mutatni az egészet, ugye? az egyik barátomnak is ilyenje volt, de végül nem kellett megműteni mert nem volt annyira vészes

lázam, hányingerem nem volt, viszont híg székletem volt, habár az a tünetek előtt is

2018. júl. 1. 12:44
 8/18 anonim ***** válasza:
Kimutatja az ultrahang.
2018. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Majd azért írd meg, hogy mi lett, mert aggódunk!

Jobbulást!

2018. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mindenképpen írok majd helyzetjelentést! eléggé félek, és még a szüleim sincsenek otthon, szóval még várnom kell sajnos nekem is.
2018. júl. 1. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!