Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6 mentális betegségem van....

6 mentális betegségem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én egy nem átlagos srác vagyok, eddigi életem utolsó pár évében nagyon rosszul éreztem magam. Nem tudtam, hogy miről van szó de mikor megnéztem egy youtube videót, a mentális betegségekről egyesével külön utánuk néztem és 6-öt találtam. Szülőkkel nem osztok meg magamról semmit(maguknak köszönhetik), pszichológushoz nem akarok menni, és most már baráttal sem tudom megosztani ezeket.

A mentális betegségek pedig: Szenvedély betegség, ADHD, generalizált szorongás, bipoláris zavarok, obszesszív-kompulzív személyiségzavar, Disszociatív személyiségzavar. Kerestem már gyógymódokat de mindenhez pszichológus kell. Mit tudok magam tenni?



2018. júl. 3. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Az elozo kerdesedben meg csak 5 volt.
2018. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél! Engedd el a hipochondriát és a cselekvéskényszert és egyszerűen csak élj! Tedd a dolgod, láss tisztán, érezz tisztán. Pl egy meditációs gyakorló közösség is sokat segíthet.
2018. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mik a tunetek amiert ezt gondolod?
2018. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen az előzőben 5-öt írtam mert ha emlékszel nem írtam bele a szenvedély betegséget
2018. júl. 3. 15:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyebkent tenyleg hipochonder vagy. En is az vagyok es kesztetest erzek, hogy rakeressek ezek kozul arra amit nem ismerek. De nem fogok, mert akkor rahuzom magamra, bebeszelem, hogy nekem ilyenem van es csak magamat idegesitem.

De egyebkent tenyleg erdekelne, hogy mibol gondolod hogy disszociativ szemelyisegzavarod van?

2018. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3. kommentelő, nos bipoláris zavarok: egy hónapon át humoristákat nézek és állandóan röhögök egy másik hónapban semmi sem történt velem amiért szomorú lennék és ha hallok is egy poént vagy gúnyosan nevet rá majd azt mondom haha nagyon vicces , vagy nem is reagálok rá, nem tudok mit csinálni semmihez nincs kedvem magányosnak érzem magam és rossz érzések keringenek bennem. ADHD: Nézek egy sorozatot nem csinálok mellette semmit egyszer azon kapom magam, hogy az utóbbi két perc kiesett és nem emlékszem mi történt, másik : Fiam menj el a boltba vegyél ... , a boltba: nem emlékszem mit kell vennem vagy, hogy milyet. Valamit nagyon akarok csinálni egész végig az jár az eszemben, hogy erre rá kell keresnem mikor leülök nem tudom, hogy mit is akartam itt csinálni, minimális stressz alatt is dühkitörésem lehet, néha pedig csak úgy random órán nem tudok figyelni a tanárra és elkezdek a lábammal dobolni a padlón , vagy a ceruzával az asztalon Generált szorongás: 5 másodpercenként hátrafordulok nehogy legyen mögöttem bármi veszélyes is, a többi pedig majdnem ugyan az mint Tanulom Magam csatorna videójában
2018. júl. 3. 15:32
 7/12 A kérdező kommentje:
4. kommentelő A disszociatív vagy többszörös személyiség a disszociatív kórképek csoportjába tartozó lelki zavar, melynek meghatározó jellemzője, hogy az egyénnek két vagy (az esetek felében) több elkülönült személyisége van saját névvel, emlékezet kieséssel, melyek között kisebb-nagyobb mértékű átjárás lehetséges. Nos ezt mondja a Wiki, és rám is hasonló tartozik pl, egyik, egoista, tervező, mindent átgondol, nem bízik senkiben, nem beszél senkivel, nem kíváncsi senkire vagyis önző, még a másik kedves, ad mások véleményére segít másokon, szeret másokat, segítőkész valamint 3. aki a keveréke az előző kettőnek de ez itt nem részletes leírás szóval ha akarod még írhatom tovább
2018. júl. 3. 15:41
 8/12 A kérdező kommentje:
4. Btw tegyük fel, hogy az vagyok, de még az előtt, hogy hallottam a betegségekről megvoltak a tulajdonságok és miután hallottam róluk akkor már tudtam, hogy ilyen vagyok
2018. júl. 3. 15:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha disszociativ lennel, nem is emlekeznel ra, hogy az alteregod mit csinalt. Az hogy hogy viselkedsz masokkal helyzetfuggo. Ert valami komoly gyerekkori trauma? Ez a szemelyisegzavar kizarolag gyerekkorban alakul ki a gyerekkori traumak miatt, idosebb korban teljesen mashogy reagal az agy az esemenyekre.


Az hogy nezed a tvt es nem emlekszel ra hogy az elmult 2 percben mi tortent pontosan...en sem. Szimpla figyelmetlenseg. Nem bujik meg mogotte semmi mentalis problema.


Az a baj, hogy a legtermeszetesebb dolgokat is tunetkent kezeled. Foleg nem a neten kene keresgelned, ettol nem leszel okosabb egy orvosnal. En speciel sokkal jobban szeretek itt gyakorin utana olvasni vagy kerdezni a dolgokra, mert igazi tapasztalatokat olvashatok, nem a googles vegleteket, hogy egy megfazasra is kidobhatja a rakot.


Azt kene megtalalnod, hogy mi okozza nalad azt a tipusu szorongast, hogy betegsegeket kepzelsz be magadnak es meg vagy rola gyozodve, hogy az ugy is van. Na erre nehogy kitalald hogy skizofrenia, paranoia mert falnak megyek. :D

2018. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem bipoláris zavar. Sőt. Fogalmad sincs az milyen

Keress fel egy szakambert

2018. júl. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!