Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a refluxból nem lehet...

Ha a refluxból nem lehet kigyógyulni, akkor nekem hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Itt a gyakori kérdéseken minden ilyen kérdéshez azt írják, hogy nem lehet meggyógyulni, csak tünetmentessé tenni gyógyszerrel, diétával meg életmódváltással. Akiket ismerek és refluxosok mind több éve azok, szóval teljesen bepánikoltam hogy örökre az maradok. 4 hónapig tartott, de most már ehetek akármilyen zsírosat, fűszereset, csípőset, ihatok szénsavasat vagy alkoholt és semmi bajom. Gyógyszert nem szedek, pedig azt mondta hogy életem végéig kell szednem a savcsökkentőt és diétáznom kell (aztán elmentem magánorvoshoz aki teljesen másmilyen gyógyszert ír fel és meggyógyultam). Csak nekem sikerült meggyógyulni vagy más is van így?
2018. júl. 10. 16:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Dehogynem lehet meggyógyulni... Másoknak is sikerült, de nem az orvosok által felírt savcsökkentők, meg az általad felsorolt ételek kerülése jelentik a megoldást.
2018. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem olvasni sehol az interneten arról, hogy lehet meggyógyulni. Mindenhol csak az életen át tartó "diétáról" írkálnak meg a savcsökkentőkről. Prokinetikus szerekről (amitől én meggyógyultam) szinte semmi. Mintha nem is léteznének...
2018. júl. 10. 16:24
 3/21 A kérdező kommentje:
et?
2018. júl. 10. 16:24
 4/21 Szilar1996 válasza:
Én 15 éves vagyok kb 11 éves koromban derült ki hogy refluxos vagyok. Minden nap szedtem a gyógyszert és nagyjából egy éve teljesen kigyógyultam. Ha időben rájössz simán ki lehet gyógyulni
2018. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nekem 4 hónapg tartott, de félrekezeltek, savcsökkentőt szedettek velem. Közben meg mindenhonnan azt hallottam,hogy bele kell törődni és meg kell tanulni együtt élni vele. Egy szenvedés volt az egész, hihetetlenül mérges vagyok az orvosokra aki ezt mondták nekem...
2018. júl. 10. 16:41
 6/21 anonim ***** válasza:
Én is szedtem savlekötőt refluxra, aztán abbahagytam és a panaszaim azóta se jöttek elő. Nem akartam én sem életem végéig gyógyszert szedni.
2018. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Miután abbahagytam a savcsökkentőt én is sokkal jobban lettem! :D Végül pedig egy prokinentikus gyógyszertől gyógyultam meg teljesen.
2018. júl. 10. 16:50
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Lefuttattam egy keresést a kérdés miatt, és rengeteg oldalon említik ezeket a prokinetikus szereket a refluxszal kapcsolatban.


Viszont biztos vagyok abban, hogy sok orvos még tényleg nem hallott ezekről - mint ahogy azt sem sokan tudják, hogy a refluxot sok esetben nem a túl sok gyomorsav okozza, hanem pont ellenkezőleg, a túl kevés. Ezért van az, hogy sokaknak nem használnak a savlekötőt, ill. jobban lesznek, ha abbahagyják.


Nemrég olvastam egy angol nyelvű kutatásról: az orvosok átlag 17 évvel (!) vannak lemaradva a legújabb kutatási eredményektől, amik pedig megjelennek szaklapokban vagy neves orvosi oldalakon - csak hát valószínűleg nem nagyon olvassák ezeket.

2018. júl. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
60%

Nem csoda, mert gyógyszernek az a lényege, hogy ne gyógyulj meg.

Sokan kigyógyultak már.

2018. júl. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Keress rá, hogy mi is az a reflux, abból rá lehet jönni, aki egy kicsit is ért a biológiához, hogy ebből nem lehet meggyógyulni. A vegetatív idegrendszerre nincs hatásod, a reflux maga pedig a rosszul záródó gyomorkapu miatti savfeláramlás. Tehát neked nem refluxod van, hanem valamiért sok volt a savad. A kettő nem ugyanaz.
2018. júl. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!