Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Használhatom Állami kórház...

Használhatom Állami kórház előjegyzését lakóhelyemtől függetlenül?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag mindig magán intézményekbe mentem eddig bármi bajom volt viszont eléggé fel mentek az árak és mivel fizetem az TB-t talán valamit ideje lenne igénybe is vennem belőle de nem tudom pontosan hogy megy... muszály a háziorvosomtól beutalót kérjek szakrendelésre vagy előjegyeztethetem magamat szakrendelésre kórházban lakóhelyemtől függetlenül?

2018. júl. 14. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
A lakóhelyed szerinti illetékes szakrendelésre mehetsz,a legtöbb szakrendelés beutaló köteles.
2018. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom h nem minden szakrendelésre jelentkezhetek ez természtes is szerintem hiszen de a kevésbé specifikusok általában elérhetőek ahogy látom. Az biztos, hogy az állandó lakhelyem szerintire vagyok csak jogosult? Ez utobbi nekem kicsit durvának hangzik hiszen kórházról van szó nem háziorvosról vagy valami nagyon személyhez kötöttről. Ha ez valóban így van amit kétlek az elég kirekesztő lenne.
2018. júl. 22. 01:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez így van,ahogy írtam. Állami szakrendelésre odamehetsz,ahova lakhelyed szerint tartozol. Nem fognak ellátni, elküldenek. Ebben biztos vagyok,ez a munkám. Sőt mondok jobbat. Fekvőbeteg ellátó osztály sem vesz fel,ha nem áll fent közvetlen életveszély. Ha kórházi ellátásra szorulsz,de épp nem a lakóhelyeden tartózkodsz,akkor elküldenek,hogy jelentkezz a lakóhelyed szerinti kórház adott osztályán.
2018. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez elég durván hangzik... pont az ilyen felháborító és nevetséges és elszomorító dolgok miatt mentem eddig mindig magánba miközben mindig is vonták/vonják a járulékokat tőlem... azonban ha a háziorvosomat kérem, hogy beutaljon valahova szakrendelésre akkor ő neki már van joga az ország bármilyik kórházába küldeni igaz?
2018. júl. 23. 00:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem.Ő is csak a területileg illetékesbe tud. Nincs kiskapu. Ja,de igen.Keresel egy orvost aki a szimpatikus kórházban dolgozik,és elmész hozzá magánban. Vagy elköltözöl.
2018. júl. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez viszont 100%osan nem igaz! rengeteg ismerősőmet területileg máshova is beküldték... na mind1 úgy látom te sem vágod na mind1...
2018. júl. 24. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A beutalás során elsődlegesen a beteg bejelentett lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint ellátásra kötelezett járóbeteg-szakellátásra, illetőleg fekvőbeteg-gyógyintézetbe, illetve a háziorvosa beutalása esetén annak telephelye szerint ellátásra kötelezett járóbeteg-szakellátásra, illetőleg fekvőbeteg-gyógyintézetbe kell beutalni a beteget.


Itt a törvény.Rajtam nem fogsz ki,mint mondtam,ebben dolgozom.

Bár igaz,hogy mivel nem írtad melyik városról van szó,lehet akár Pest is,ahol több szakrendelés is található.Azt sem tudom a háziorvosod nem e a város másik felén dolgozik e.Mert a háziorvos abba az intézménybe utalhat be,ahova ő körzetileg tartozik.De ha másik városba akarsz menni,oda nem fog adni.

2018. júl. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utána kérdeztem a háziorvosom asszisztensénél és megosztom hogy más is a helyes információt kapja.

Valóban alapból a lakóhely szerinti kórház köteles fogadni. Viszont ez abszolút nem jelenti azt, hogy másik ne fogadhatna csak fel kell hívni be kell menni és megkérdezni és ha úgy döntenek, hogy a kapacitásba belefér akkor minden további nélkül előjegyzésbe vesznek lakóhelytől függetlenül is. A házi orvos pedig akár kérheti külön nyomtatvánnyal is a befogadásom ami egy permanensebb megoldás. Valamint ha így is elutasítanának kapacítás miatt akkor a háziorvost még mindig lehet választani lakóhelytől függetlenül csak ott is meg kell kérdezni és az orvos dönt, hogy befogad-e.

Remélem másnak is segítek aki hasonló helyzetben van mint én aki egész életében fizette a tb-t és a járulékokat de soha életében nem ment állami szakrendelésre csak magánra nagyon nagyon nagyon drágán... köszönöm az építő jellegű hozzászolásokat ;)

2018. júl. 26. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!