Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Havonta visszatérő láz, derék...

Havonta visszatérő láz, derék fájás?

Figyelt kérdés

Sziasztok kb egy éve 1-2 havonta belázasodom. Teljesen spontán, egyik nap még semmi bajom másnap láz... Tüneteim gyakorlatilag mindig ugyanazok, derék fájás, enyhe puffadás. Derekammal már régóta vannak problémáim, de eddig kb évente egyszer vagy kétszer megfájdult (ilyenkor járni is alig tudok) majd pár nap utan teljesen elmúlik, gond nélkül tudok sportolni, dolgozni, tanulni. Amit megfigyeltem még, hogy amikor elkezdődik a láz mindig hajnali 4 és reggel 6 óra között felébredek, hideg ráz. A láz körülbelül maximum 1 hétig tart (altalaban 2-4 nap). Mi lehet a háttérben? Egyszerűen csak a derékfájás gyakrabban jelentkezik és emiatt lázasodnék be?

Jővőhéten megyek vérvételre, járok orvoshoz, csak gondoltam megkérdezem itt is hátha valaki hallott már hasonlóról. 22 éves vagyok, férfi.



2018. júl. 16. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen valami fertőzésre utal (nagy valószínűséggel vírusos eredetű, ami gyomor-bél tüneteket okoz), aminek során az immunrendszer az új kórokozó ellen fordul és kevés figyelmet kapnak azok a herpeszvírusok, amelyek addig az idegrendszerben rejtőzködnek. Ilyenkor felélénkülnek és kis ideggyulladásokat okoznak a gerincvelőből kilépő idegeknél.
2018. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy egy éve virusfertőzésem van? Köszönöm a válaszod.
2018. júl. 16. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:

A derékfájás a láz következménye.

A láz a szervezet immunreakciója. Ezzel pusztítja az idegennek vélt testeket.

Hogy havonta visszatér egybevág azzal, hogy sikeres pusztítás után idő kell a kórokozóknak (idegen testeknek), hogy ismét annyira elszaporodjanak, hogy ismét gyulladást, lázat váltsanak ki.

Gyanítom a láz egyre gyakoribb lesz, ha nem változtatsz az életmódodon. Ugyanis a kóros-káros anyagok felhalmozódása leginkább ebből fakad. A rossz hatásfokú emésztés, a vese a máj túlterhelése és végül "alul"teljesítése az, ami a felesleg rossz ürítése révén "táptalajt" teremt a kórokozóknak.

Az rendszeres intenzív mozgás és légzés minél gyakrabban végezve ezen sokat javíthat. E közben a test felhevül, aminek hasonló hatása van mint a láznak. Ezen felül az emésztés hatékonyságát is nagyban fokozza.

Az emésztőrendszer megsegítésére érdemes még az étkezések rendszerességét szigorúan tartani. Este hat után nem terhelni a gyomrot, májat.... Beiktatni koplaló (böjti) napokat pl. kedd és péntek nem enni, vagy csak minimálisan: húst- tejterméket, kelesztett kenyeret NEM!

2018. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épp ez a problémám igazából, hogy rendszeresen sportolok, és egészségesen táplálkozom, soha nem dohányoztam, alkoholt is nagyon ritkán, ünnepekkor fogyasztok.


Én sajnos arra gyanakszom, hogy a derekamnál lévő izmok (vagy bármi ami be tud gyulladni) begyulladnak, és ez a gyulladás nyomja a beleket esetleg más szerveket. De abszolút nem értek hozzá, köszönöm a válaszokat.


Orvos remélem komolyan fogja venni és végre kivizsgál rendesen... :D

2018. júl. 18. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Ehhez orvos kell. Ki kell vizsgáltatni magadat. Visszatérő lázat komolyan kell venni.
2018. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!