Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz lehet, hogy szinte...

Igaz lehet, hogy szinte minden betegség szellemi és/vagy lelki eredetű?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. különböző allergiákra, gyulladásokra, fekélyekre, rákos megbetegedésekre, stb...
2018. júl. 19. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Igaz!
2018. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is lehet benne valami. Amikor zűrös volt az életem, 2 hetente voltam beteg. Rendberaktam, évek óta jól vagyok. Hiába,...... ép testben ép lélek. És ez visszafelé is igaz.
2018. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Először definiáljuk, hogy mit jelent az, hogy szinte. A baktériumok, gombák, vírusok által okozott betegségek nem szellemi, lelki eredetűek. De ha pl valaki az azbeszttől tüdőrákot kap, az sem. Valaki gombát szed, megeszi a gyilkosgalócát, ez már határeset, mert szellemileg nem volt azon a szinten, hogy a szedett gombát elvigye szakértőhöz...
2018. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Egy kissé érdekesen fogok most fogalmazni: Például a Csernobilban meghaltak esetében lelki eredetű-e a rákjuk? Rávágnánk hogy nem. Ámde a lelkileg kiegyensúlyozott szabad egyének eleve nem is vállaltak munkát a még működő Csernobilban, mert számukra az nem volt élet hogy egy komcsi fullajtár üvöltözve megszabja mikor egyen és mennyit, mennyit dolgozzon, stb. Hanem a lelkileg teljesen egészséges emberek távol a szabad tajgában voltak például gazdálkodókként a maguk urai, már amennyire a diktatúra lehetővé tette a szabadságot.

A betegségek, sőt balesetek 99%-áért a lelki okokat jelölöm meg. Még a közlekedési balesetek esetében is. Például számtalanszor találkoztam olyan zavart autóssal aki súlyos balesetet okozott volna ha én nem vagyok olyan kipihent és kiegyensúlyozott mint régen az alföldi juhászok, és még meg is éreztem hogy az az autós gondot fog okozni és előre felkészülhettem és el is kerültem a bajt.

De regényt írhatnák a lelki okokból keletkezett bőrrákomról is. Amit az ellenkezője, vagyis a kiegyensúlyozott lélek gyógyított meg. Mert ha a lélek kiegyensúlyozott, akkor az immunrendszer is erős és időben elpusztítja a keletkező rákos sejteket. Valamint a már kialakult rákot is képes lehet felszámolni. Lásd Anita Moorjani - Meghaltam, hogy önmagamra találjak.

Ausztrál farmerek megfigyelték hogy a szabadon, tehát stresszmentesen élő állataik sosem lettek rákosak. Pedig a magyar szürkemarhához hasonlóan egész nap égeti őket a Nap, napvédő krémek és 50 000 Ft-os napszemüveg nélkül. Míg az istállóba zsúfolt és a szűk élettér miatt stresszes állataik gyakran lettek rákosak.

Vagy ismertem (nevezzük csak valakinek) valakit, aki gyomordaganatot kapott az uralkodó típusú férjétől. A nő tudta mit kell tennie, nem a műtőasztalra feküdt, semmi orvosi kezelést nem vett igénybe hanem finoman fogalmazva páros lábbal rúgta ki a férjét. 60 éves létére is olyan vidám lett mint egy tinilány és a gyomordaganata is eltűnt.


A rákkeltő anyagok kevésbé veszélyesek mint a rákkeltő emberek. Például ép elméjű vezető nem épít Csernobilt a saját hazájába hanem például Ausztriához hasonlóan szélerőművel oldja meg a feladatot.

2018. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Érdekes, ugyanakkor veszélyes is, amit #4 írt. Az RBMK erőművekről lehetne vitatkozni, én speciel az ignalinai leállítását óriási hibának tartom.
2018. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem igaz.

Csak annyi igaz, hogy rosszabb lelki állapotban vagy eleve alacsonyabb tűrésküszöbbel megbetegszel olyasmiben, ami amúgy jó eséllyel elkerülhető lenne.

2018. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 nagyon frappánsan megfogalmazta a lényeget.
2018. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Spiritualitás szerint igen és ezzel kapcsolatosan az előző válaszolók sok okosságot mondtak. Például a rákot a mai orvostudomány soha nem fogja tudni kellőképpen megmagyarázni és teljes mértékben gyógyítani.
2018. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!