Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 136 volt a vérnyomásom, segítség?

136 volt a vérnyomásom, segítség?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál és megmérte a vérnyomásom 136 volt. Azt mondta hogy ez magas , 22 éves fiú vagyok. Elkezdtem inni Gyuri bácsi galagonya teajat. Ettől lejebb fog menni ugye? Rám hozta a parat kicsit
2018. júl. 19. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Lejjebb fogja vinni a tea, de lehet, csak fehér köpeny-szindrómád van. Ha teheted, mérd otthon reggelente néhány napig a vérnyomásod. Ha tartósan magas, akkor fokhagyma-galagonya-fagyöngy tablettát fogyasztva kordában tudod tartani. Az idegrendszerre ható szereket pedig mellőzd.
2018. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A 136-os vérnyomás szerintem orvosnál teljesen normális. Érdemes lenne otthon is mérni napi minimum kétszer, reggel és este, és vérnyomásnapót készíteni. Amennyiben otthon normális értékek vannak, akkor nincs semmi teendő. Ha viszont magasabb értékek vannak hasi UH és további kivizsgálás indokolt.
2018. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!