Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mitől lehet. Mit tegyek?

Ez mitől lehet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kifejtem.

6 éve kezdődött az egész dolog. Akkoriban abbahagytam 5 év után az edzést. Minden rendben volt, semmi panaszom sem volt.Most 1 éve megint edzek. Egyszer elkezdtem délutánonként aludni, de fogalmam sincs miért, nem emlékszem már rá. Ez azóta tart. Próbáltam normálisan aludni 6 órát de 10 et is, az se segít. Hazaérek 15.00 kor a munkából ami nem megerőltető, és visz a fejem hogy aludjak. Ha nem alszok legalább 1-2 órát akkor nem tudok odafigyelni semmire, plusz nagyon fáradt vagyok. Egy nap sikerül úgy hogy ne aludjak munka után, a második nap már nagyon rosszul vagyok és egyből alszok.

Voltam orvosnál teljes labor, semmi. Mértem több hétig a cukrom, vérnyomásom semmi. Próbáltam vitamin komplexet semmi sem segít. Azért kérem segítségeteket aki találkozott valami hasonlóval, mert vannak fontosabb napok amikor dolgom lenne, de ugye én fáradt vagyok és nem tudom végrehajtani.


Köszönöm előre is a válaszokat. Remélem valaki találkozott hasonlóval.



2018. júl. 20. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Öregszel
2018. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok. Ebben a korban szerintem nem normális.
2018. júl. 20. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Első körben vas- és TSH-szintet kellene nézetni, ezek nincsenek benne a teljes vérképben, külön kell kérni.
2018. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pedig nekem a teljes laborban az is benne volt. Vagy 3 oldalas leletem van.
2018. júl. 22. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Fura, nálunk külön szokták ráírni.

De mindegy. A lényeg, hogy akkor a pajzsmirigyed elvileg rendben van. - Azért csak elvileg, mert az esetek 10%-ában normál TSH szint mellett is van pm-probléma. Viszont a TB ilyenkor nem fizet más vizsgálatot. Így ha utána akarsz járni, akkor menj el endokrinológushoz (beutalóköteles), hátha csinálnak egy pajzsmirigy-ultrahangot vagy mérnek T3- és antiTPO-szintet; illetve mellékvese-kéreg hormon irányba is el lehet indulni.


Ha gyorsabb eredményt akarsz, mivel az endóra általában mindenhol elég sokat kell várni (két-három hónapot is akár), privátban is mérethetsz bármit a laborban, akár már a jövő héten; én javasolnám a T3 hormont és az antiTPO-t mindenképp, esetleg egy antiTG-t is. (A CentrumLabnál ez így összesen 6 ezer forint, máshol lehet, hogy drágább, tudok ilyet is.)

2018. júl. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!