Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne kiszedetni a manduláim?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy a mandula hasznos, meg nem jó ötlet kiszedetni. Nos, nekem vannak problémáim vele. Folyton mandulaköves. Akár hányszor kiszedem mindig visszajön. Az ebből eredő förtelmes szájszag kiborít, nem merek emberekkel beszélgetni. Hogy csúnyán mondjam , a torkom állandóan flegmás, és érzem hogy le van rakódva . Kisgyerek kóróm óta baj van vele, volt hogy tiszta gennyes volt. Most már elegem van , 19 évesen szeretnék tőle megszabadulni. Miket okozhat egy rossz, beteg mandula? Kapcsolatba hozható e a pattanásos bőrömmel , a száraz élettelen hajammal illetve az állandó rosszkedvel? Szerintetek szedessem ki? Őszintén, rettegtek a műtéttől . 19/L
2018. júl. 31. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem!
2018. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek a bajaid mindenkepp szedesd ki! A mandula minden felet okozhat seblaztol kezdve mindent. Nekem bor problemakat,hullott a hajam es faradekony elettelen voltam es mivel allandoan gennyes volt sot ahogy irtad koves az enyem brutal modban volt mar es góc lett belole... veszelyes igy az egesz testben szetterjedhet es kulonfele tuneteket okozhat... jo a mandula addig amig egeszseges! Kulonben nagy problemakat okozhat.

Nekem kivettek es annyira jol viseltem hogy az nap este nem tudtam aludni olyan jol ereztem magam, mint ha hirtelen meggyogyultam volna sot masnap mar a korhazban melegszendvicset ettem! Bar ez egyedi eset azt mondtak. A masik lany beszelni sem tudott.

2018. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok rosszat okozhat a beteg mandula, de mielőtt kiszedeted ki kellene deríteni, hogy mitől is beteg... A helyedben először kivizsgáltatnám magam. Bőr, hajprobléma és az állandó rosszkedved mástól lehet, pl. a pajzsmirigy elégtelen működése miatt.
2018. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 es vagyok

Igaza van a 3as valaszolonak de pl nekem a gocos mandulam okozta a pajzsmirigy alulmukodesemet es amiota kiszedtek visszaallt majdnem normalra. De persze mindenkepp az osszes orvost meg kell jarni.. gegesz borgyogyasz mindenkepp.

2018. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ha valami krónikus betegsége van a manduládnak akkor kikell szedetni. Ha nem akkor hülyeség volna mert elég hasznos az
2018. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne kapkodd el,nem életlenül vannak a mandulák a torkunkban.

Először fül-oor-gégészeten vizsgáltasd meg a garatod,manduláid,majd vizsgáltasd ki magad.Ha utána azt mondják,ki kell venni,akkor vetesd csak ki.Mutass képet a torkodról,megnézném mert nekem is hasonló torokproblémáim vannak.Néhány éve egy torokgyulladásnál a gégész belenézett a torkomba és azonnal be akart utalni mandulaműtétre.Akkor elsumákoltam és kialakult nálam egy idült garatgyulladás.Állandóan piros,érzékeny a torkom.Most már én is kivetetném a manduláimat,de azt mondják nem indokolt,pedig több orvossal is megnézettem már.Most is fáj a torkom.Nekem jelenleg ilyen:

[link]

[link]

2018. aug. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!