Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS Beképzelem vagy tényleg...

SOS Beképzelem vagy tényleg baj van a szívemmel? Úgy érzem le fog állni.

Figyelt kérdés

Most végeztem el az általános sulit és egész nyáron olyan fura közérzetem volt. Mintha mindjárt elájulnék. Nem ájultam el egyszer sem (a nyáron) csak úgy éreztem, hogy mindig közel vagyok hozzá. Olyankor azt éreztem, hogy kicsu tompa a hallásom és lassul a világ majd felerősödik a pulzusom, vérnyomásom és nehezen veszem levegőt. Ilyenkor lefekszem, de néha az sem segít.


Tegnap pl szinte gegész nap szúrt a bal mellem alatt.


Amikor sportolok, akkor is nagyon gyorsan kifáradok és gyorsan kezdd ek verni szívem és megint az az ájulásérzetem lesz.


És úgy a nap minden percébe attól félek, hogy leáll a szívem. Nagyon olyan. Olyan furán dobog néha. Meg nagyokat bedobban msg ilyenek.


Szüleim már csak hipochondernek néznek.


Amúgy egy fél éve volt ájulásom, akkor csináltak EKG-t, szívultrahnagit és nem találtak semmit.


Mi lehet ez? Mit tegyek?



2018. aug. 2. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez lehet egy kisebb pánikroham is,és szívritmus zavar is.Én azt ajánlom,hogy ha ez rendszeres,akkor orvosal kellene beszélned erről.
2018. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kérj beutalót kardiológiára. Valamint vannak azok a 24 órás vernyomas mérők.. felteszik rád, másnap leveszik, és az bizonyos idonkent meri a vernyomasod
2018. aug. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondd el ezeket orvosnak, aki majd kivizsgálásokra fog küldeni. Annyi jó hírem van a számodra, hogy ha tényleg leállna a szíved, akkor azt nem fogod észrevenni. Már azelőtt halott lennél, mielőtt leérne a fejed az aszfaltra.
2018. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a rohadtul nem megnyugtató válaszokat. Háziorvosnál egyszer voltam már azzal, hogy olyan fura lesz minden és élesednek az emberek meg lassul a világ, csinált egy EKG-t és ennyi. Akkor még nem volt ez a sportos panaszom. Anyáék is hülyének néznek miatta. Én viszont nagyon fosok. Rengeteg mindent képzeltem már be magamnak mint betegség. Nem tudom, hogy ez az-e. Vagy a melegtől van. Vagy nem tudom.
2018. aug. 2. 10:55
 5/12 anonim válasza:
Tavaly nyaron nagyon sokat verzett az orrom es hat egynap verzett aztan fajt a fejem szedultem es szurt a szivem is es fulldokolni kezdtem alig kaptam levegot ugyeletre vittek anyamek 3napig a korhazba sorvadtam minden fele kivizsgalason voltam erre azt mondtak panik rohamos vagyok es ezert pszihologushoz kellett jarnom mert lelki problemaim vannak, es egyepkent azota eleg sokat javult a helyzetem!nincsenek rohamaim nem. Verzik az orrom szal csak ugy kicsattanok😜
2018. aug. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szorongással, pánikrohammal van összefüggésben. Ha van rá lehetőség pár percet relaxálj ilyenkor az sokat segít. Ha sokszor érzed ezt vagy egész nap tart,ismétlődik stb akkor a háziorvosod felír majd valamit (pl Frontin vagy Xanax) de ezekhez nem érdemes nagyon hozzászokni.
2018. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy az is nirmális ha néha bedobban egy nagyot?? Mert olyan gyakran előfordul?

2018. aug. 6. 09:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem nem normális, ha bedobban nagyot a szíved. Valami oka van. A vérnyomásod, és a pulzusod is változhat a stressztől, pániktól. Lehet ásványi anyag hiányod van. Kellene szedned Panangint. Ez a patikában kapható. Napi 3x1 szem kellene, és vény nélküli vitamin a szívedre. Van egy pánikra is ható B vitamin komplex Brandenburg neuró a neve. Ezt ha megvennék neked anyukádék, akkor sokat használna. Amennyiben nem adnak ki ennyi pénzt, akkor citromfű teát vegyél egy zacskóval magadnak a gyógynövényben, vagy DM-ben, és abból igyál napi 3 bögrével.
2018. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia kedves kérdező! Nekem is hasonló problémám van hogy ritkán de egy nagyot bedobban a szívem és utána pár másodpercig gyorsan dobog.. na az a helyzet hogy ezzel már voltam a Jánosba kardiológián és azt mondták hogy nem komoly csak sima szívzörej. Remélem ezzel segítettem !
2018. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sokat segítettetek! Viszont valanit tényleg kezdenem kell ezzel, mert ez így szörnyű
2018. aug. 10. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!