Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vagdosásnak mi értelme van?...

A vagdosásnak mi értelme van? És a fiatalkorúak cigizési mániának?

Figyelt kérdés
Rengeteg lány illetve kevés fiú barátom vagdossa/vagdosta magát. Azzal az indokkal hogy "depresszió", "mentális fájdalmat fizikai fájdalommá alakít át". Nem tudom mi az értelme. Ha mentálisan is fáj akkor miért kell fizikailag is? Én személyesen elég nagy butaságnak tartom. A másik hogy én meg az egyik legjobb barátommal szerencsére eddig mindenkit le tudtunk beszélni róla. Kivéve 1 lányt. Ő az aki cigizett is. Mindent megpróbáltam hogy ne csinálja. És nem jött össze. Feladtam. Rosszul érzem magam hogy nem tudok neki segíteni. Egyszer megmondtam neki hogy nyugodtan rontsa el magát, tegye tönkre magát. És erre megköszönte. Fogalmam sincs mit kéne tennem. Én mindig is kedvesen bántam vele. Csak akkor nem mikor azokat mondtam neki de, azon kívül kedves voltam. Együtt is voltam vele de nem érdemes szóba hozni azt ami volt akkor mert igazából semmi nem volt. Mi a véleményetek?

2018. aug. 3. 03:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Függőség a vagdosás is, a cigizés is, ennyi áll a dolog hátterében. Azért kezdik el, mert "jaj de fáj az élet", és a legtöbb még orvosnál sem járt. Akikkel beszéltem, ők azt mondták, hogy a fizikai fájdalom elnyomja a mentális fájdalmat. Biztos hormonok szabadulnak fel.



"Rosszul érzem magam hogy nem tudok neki segíteni."


Sajnálom. Tudd, hogy nem lehet mindenkin segíteni.

2018. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akik vagdossák magukat,azokat pszichológushoz kellene küldeni, vagy hívják fel a lelki egészségszolgálatot, a google megmondja a számát, csak be kell írni, hogy lelki v.pszichológiai telefonszolgálat, mindenesetre elég primitív lehet az illető, aki ilyet csinál, a fiatalkori cigizés pedig azért van, mert egy fiatal ezzel akar felnőttebb lenni, közben sajnos rászokik a cigire, és 20-30 év múlva megnézheti a tüdejét!!!
2018. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én régebben vagdostam magam (na jó,igazából egy éve hagytam abba). Nagyon durván rászoktam. 12 évesen kezdtem el bullying és családi veszekedés miatt..sajnos nem voltak/nincsenek drótból az idegeim. A "mentális fájdalom átalakítását a fizikaiba" részt úgy kell értelmezni,hogy amíg vagdossák magukat/fizikai fájdalmat okoz magának az illető,addig az

1./eltereli a figyelmét az eredeti problémáról

+endorfin szabadul fel,ami egy nyugtató hatású hormon.

3 év után sikerült leállnom ezzel,voltam már emiatt nem egy pszichológusnák és orvosnál is.

Jogos kérdés,hogy ilyenkor miért nem megyünk el futni,ütünk a falba vagy mit tudom én. Nálam az a helyzet,hogy amikor feszült vagyok,előbb cselekszem,mint gondolkodom. Nem a legjobb tulajdonság..

A cigizési mániáról már nem tudok olyan sokmindent. Egyszer kipróbáltam kíváncsiságból,el is ment a kedvem tőle. Van,aki azért cigiik,mert a társaságban mindenki cigizik és van,aki feszültséglevezetésből. Ha az utóbbi miatt csinálja,az szerintem sokkal nagyobb függőséget okoz.Hidd el,bármilyen függősége van egy embernek,arról nagyon nehéz leszokni,és nem elég hozzá szimpla akaraterő a vagdosás/cigi/alkohol/drog(stb)függő részéről. 16/L

2018. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2018. nov. 4. 00:47
 5/5 anonim válasza:
Nálunk is vagdosták magukat páran egyik gyerek ( l ) annyire szétvágta magát hogy a 5cmes kötés vérben tocsogott neki nap végére......... A cigizés na az most kezdődött el ( 13-14 Year) eddig 3 lány csinálja menőzésből. Hátra szöknek a szellemházba és ott szívnak. Most szerinted milyen szar amikor rá jössz hogy a szerelmed cigizik? Nagyon szar.
2018. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!