Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepszia kivizsgálás! Hol...

Epilepszia kivizsgálás! Hol és mennyiért? Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet nem idevaló, de ma éjjel édesanyámnak epilepsziás rohama volt, én egy nagyon ijesztő hang miatt rohantam ki a szobámból. Hívtam rögtön a mentőket, most a sürgősségire vitték. A hang a fülembe égett. Kiderült, hogy ez az apnoe, azaz légzéskimaradás miatt van. Rettegek. A mi megyénkben sajnos nem vizsgálják ki rendesen ezt a problémát (nem ez az első roham). Volt már neki pár vizsgálata (pl.alvásmegvonásos is), de én úgy érzem, ez nem elég, valami felett szemet hunytak. Légyszíves olyan válaszoljon, akinek tényleg van tapasztalata ezzel kapcsolatban! Mindenféle tanácsot elfogadok! Jó kórházak és szakemberek neveire egyaránt kíváncsi vagyok. Hova érdemes menni, kit érdemes keresni?

2018. aug. 4. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lassabban, ne pánikolj!

Azzal édesanyádban is gerjeszted a fölös ideget!

Tutira biztos, hogy epilepsziás roham volt?

Merre laktok?

Pontosan melyik betegséget akarod elsősorban kivizsgáltatni?

"Ismert" epilepsziás, vagy APNOE-s édesanyád?

Ellátást, gyógyszert kap? Vagy totál "kezdők" vagytok?


Epilepsziás, alvási apnoés vagyok, szerencsére mindkettő nyavalyámmal egy helyen látnak el, így összefüggésében látják az ok-okozati történéseket. Ezért tartanám jónak, ha a Honvédba kerülne fel édesanyád.

De ezt úgy mondom, hogy a két betegség egyidőben való, "kombinált" ellátást biztosító lehetőségeket nem ismerem, tehát lehet, hogy egyéb helyen is profi ellátást kapna.

Mivel engem mentő vitt és teljesen véletlenül derült ki az APNOE, így nem tudom, merre facsarodj, de hogy az alábbi oldalak valamelyikén szakszerű tanácsadást kapsz, az biztos!

[link]

[link]

Jómagam Dr. Szakács Zoltán főorvos úrhoz "tartozom".

Ő állított be a jelenlegi epilepszia-gyógyszerekre is. [link] Budapesten dolgozik és nem tartom lehetetlennek, hogy ti is eljussatok hozzá: Pestre az ország minden területéről érkeznek, az utolsó kontrollkor pl. egy békéscsabai hölggyel kerültem egy szobába.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..


Szedd össze magad és a történésekről való ismereteidet, amikkel vázolni tudod a jelenlegi állapotot, ha csupán "általánosságban", telefonon tudsz csak értekezni valamelyik információképes forrással.

Nem hiszem, hogy édesanyádat most csak úgy hazaküldenék, ha a sürgősségire került.

Jó esetben már el is indították azt a folyamatot, ami ahhoz vezet, hogy olyan orvosok lássák el, akik tényleg elő tudják mozdítani az állapot szinten tartását, vagy javítását. Kezdd el gyűjteni az infót, a zárójelentéseket, orvosi papírokat, véleményeket és ha megítélésed szerint nem kapott teljes ellátást, kezedbe veheted a továbbiak intézését, még a következő mentős epizód előtt.

Szerintem, amint édesanyád hazakerül, próbálj informálódni, hogyan, merre tovább. Lehetőségedhez mérten maradj higgadt, ne kapkodj, ne azt lássa édesanyád, hogy pánikolsz és síkideg vagy!

Annál inkább, mert lehet, ok nélkül, kevésbé súlyos állapotnak is lehetnek nagyon durva tünetei, megnyilvánulásai.

Azok nem mindig állnak egyenes arányban a súlyossággal.

Tudd meg, milyen vizsgálatokat végeztek/végeznek, hogy a későbbiekben --ha kérik-- vázolhasd, kb. "hol tartotok".

Ha kiborulsz, az olaj a tűzre. Mély levegő...higgadj le, nyugi: mindkettőtök jól felfogott érdeke!


[link]


Ha bármi előrelépés van az ügyben és időd is engedi, pár sorban írd meg, hányadán vagytok. Mielőbbi javulást édesanyudnak.

2018. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! 2015-ben már volt egy rohama, annak egy csúnya csonttörés lett a vége, mert leesett a lépcsőről. Utána 2017 decemberében volt rohama, akkor a húgom talált rá a mosdóban, ott nem láttuk a rohamot, csak az utána lévő fázist, hogy kinyitja a szemét, de valójában nincs kapcsolata a külvilággal. Tegnap ugye én rohantam ki a szobámból a hangra, akkor édesanyám kint ált a folyosón, hadonászott, mint aki halálra van rémülve. És a fura hang ugye. Aztán visszarohant az ágyba és elkezdődött a roham, láb-és kézrángások, habzott a szája is, furán állt a szeme (de nem volt fennakadva). Utána időnként kinyitotta a szemét, de nem volt magánál, viszont amikor az oldalára próbáltam fordítani, ahogy a nő mondta a telefonban, megkértem őt hogy forduljon az oldalára, és megtette. De rögtön visszaaludt. Utána elkezdtem ráadni egy bugyit, megint kinyitotta a szemét, továbbra sem volt magánál, de a bugyit felhúzta pedig ezúttal semmit nem mondtam. Aztán megint "visszaaludt". Amikor kiértek a mentők, már magánál volt, felismert, de nem emlékezett semmire és nem volt tisztában a dátummal, vagy hogy hol dolgozik. Lassan visszatért a tudata. A kórházban nagyon magas vérnyomast mértek neki (190/ valamennyi), de később ez is lecsökkent. A cukra is egy kicsit magas volt (6,6), de ezen kívül minden eredmény stimmelt.


És de, kiengedték őt már reggel 8 körül, még szerencse, hogy nagymamámék el tudták hozni, mert nekünk a kórház is egy félórás út. Hogy megadjam a kérdésedre is a választ, Nógrád megyéről van szó, a balassagyarmati kórházról. És egyébként én is a Honvéd Kórházba szeretném hogy eljusson, akár ki is fizetném neki a magánvizsgálatot is. Mert itt lerendezték annyival, hogy az EEG szerint nem epilepsziás, és az orvos reggel nem érti, minek lett behozva, nem is kellett volna mentőt hívni. Hát pofám leszakad... azt hittem, megfullad. Én nem láttam más megoldást, csak ezt, és bármikor újra kihívnám a mentőt.


Amikor ma megkérdeztem őt, azt mondta, arra emlèkszik, hogy elkezdett zúgni a feje, valamitől nagyon megijedt, és hogy felkapcsolta a villanyt, kijött a folyosóra. De semmi más nem maradt meg neki, a fura hangra sem emlékszik, amit kiadott.

2018. aug. 4. 21:38
 3/6 A kérdező kommentje:
De megpróbálom összeszedni az eddigi vizsgálatok pontos nevét, mert tudom, hogy egy ekkora monológgal nem ronthatok neki egy orvosnak, meg egyébként is jobb képet ad egy konkrét, összeszedett megfogalmazás, mint ez a hablaty. Nem pánikolok, de tényleg féltem őt, és egyszerűen nem fér össze a mentalitásommal (szeptemberben kezdem az orvosit) hogy elbagatellizáljam a problémákat. Inkább mondják, hogy amúgy tényleg egészséges, ez "csak" ijesztő, de nincs konkrét oka... még akkor is ha ez nem kevés pénzbe kerül, de ezt hozzáértő, a problémát komolyan vevő szakemberektől halljam.
2018. aug. 4. 21:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj, es a legfontosabb! Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2018. aug. 4. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, ha segíthettem/ segíthetek.


Ahogy tudom, ha úgy ítélik meg, hogy ki kell vizsgálni, akkor az nemhogy nem térítésköteles, de ingyenes.


Az én rohamaim egészen másfélék, napi, heti sűrűségűek (mikor hogy), de órákig, esetleg 1-2 napig tartó amnézia csak az utóbbi időben fordult elő. Évtizedekig csak a 10-15 perces, később 5-6 perces filmszakadás volt( GM), aztán a lassú feltisztulás.

Az EEG az én esetemben is sokáig többnyire azt az eredményt adta, hogy makkegészséges vagyok.

És pont az az óriási baj, hogy amíg "bent vagyok", biztonságban tudom magam, így rosszullétek sem következnek be.

Pedig éppen bent kéne produkálnom magam, hogy lássák, mi van.


Ha ilyen semmilyen papírokkal engedik el anyudat, nem tudom, elmondásaid alapján képet tudnak-e alkotni arról,

hogy alapos vizsgálatot indokoltnak tartanak-e. Orvosi vélemény? Ellátás? Tabletta? Pársoros firkantás, hogy mégis, mi van?

Ha módodban áll, próbálj időpontot szerezni dr. Szakács Zoltánhoz, ha az nem sikerül, valamelyik másikhoz.

CT, ami pedig jobb lenne: MR-vizsgálat kéne: epilepszia szempontjából biztosan többet mutatna. MR magánúton, kérésre nagyon drága, de ha orvos írja ki, szintén ingyenes.


Minden "szakmaiságot" mellőző véleményem, tippem: ELŐSZÖR NE a háziorvoshoz menjetek annak ügyében, hogy mindenképpen kórházba akartok jutni, nehogy egy flegma válasszal elintézzen, mert 8rossz esetben) ír egy valamilyen pársoros véleményt, aminek léte --ha nem ért hozzá--csak egy flegma "hivatkozást" jelent ahhoz, hogy anyudnak semmi baja.

Viszont, mint hivatkozás (vmifél akadályt) jelenthet, elvégre anyudat már --ú.m. ellátták. Ugyebár megvizsgálva, ügyeleten ellátva, kipipálva. Oszt jóvan.

Inkább vidd be a zárójelentést, ahogy azt kell, hallgasd meg a véleményét---aztán (ha csak visszavetne a folyamat elindításában, akkor a tudta nélkül) tegyél a magad esze szerint. Csúnyán hangzik tán, de csak akkor fogadd a körzetit és a tetteit "bizalmadba", ha mindenben maximálisan támogatja , fontosnak tartja, anyud feljutását, mert ha csupán elintéz egy sztk-ba szóló neurológiai beutalóval, az még a semminél is rosszabb.

Remélem, érted, hogy a fentiekkel mit akartam kifejezni: nem mindig vagyok érthető.


Aztán, ha "itt" azt mondják, hogy nem tudnak mit tenni, akkor kezdd a körzetit további felülvizsgálatért, CT-ért, egyébért üldözni. Nem úgy működik a dolog, hogy beülsz a folyosóra és beengednek, ott az SzTK-s tempó nem létezik.

Ha időpontot kapsz majd arra, hogy feljöjj, vagy feljöjjetek Pestre, az óriási kihívás, komfortmentes, kemény feladat lesz:

úgy készülj, hogy az életed is megúnod a nap végére.

Viszont, ha ide eljuttok, akkor tuti, hogy nem hagynak olyan válasz nélkül, amitől később te is képben leszel, megtudod, mik a lehetőségeid.

És hidd el, hogy nem véletlenül akar bekerülni a Honvédba a fél ország apnoés betege.

Ha itt széttárják a kezüket és közlik, hogy ez van, akkor az nem félmunkát jelent és akkor megpróbáltad, amit tehettél.

Egyéb most nem jut eszembe, de ha kérdezel és szerinted (laikus ösztönlényként!!!, de) segíthetek, kérlek, írj!

Jómagam is okulhatok.


Ha az "orvosit" kezded, valaki révén nem jelenthet további segítséget

(csúnya szóval: protekciót), hogy pozitív előrelépés következzen be?

Elvégre a bizonytalanságnál kegyetlenebb állapot nem létezik.


[link]


Jó az esély, hogy várnotok kell: állandóan teltház van, nem lazsálnak. De ha bejuttok, jó kézben lesz édesanyád.

Amit ott kb. nem tudnak megtenni anyudért, azt máshol sem.

Megesik, hogy (épp a nyavalyatörések miatt) napokig nem tudok netre jönni. Ezért szólok: ha esetleg írsz, meg ne bántódj, ha nem azonnali a "válasz. Elnézést, ha túl összefüggéstelenre, zavarosra és hosszúra sikeredtem. Ami lényeg: vigyázz magatokra, kitartást neked, jobbulást édesanyádnak!

2018. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az ECHO TV-n 08.05-én adott Klinika című műsor valamelyik ismétlését --ha gondolod-- nézd meg! Ha nem is közvetlenül, de talán segít, lehet leveszel vmi infót a "környezetről"--minden értelemben.

( Csókay András prof , Honvéd kórház-béli agyműtét...)


Itt is elérheted majd, amint beteszik az archívumba a mai műsort: [link]

2018. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!