Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy betegen erdemes...

AnonymHungary kérdése:

Pajzsmirigy betegen erdemes eddzenem?

Figyelt kérdés
A kovetkezo kerdessel fordulnek feletek, megpedig hogy szabad e edzenem (erdemes e) pajzsmirigy betegen? Nem tudom hogy melyik mi azaz hogy alul vagy folul mukodik e nekem az van amitol nem hizok es gyors az anyagcserem, kb egy honapja eddzek, baratok ajanlasara elkezdtem szedni danabolt es metabolt, bajom lehet tole? Ja es 17 eves vagyok, valaszokat elore is koszonom.
2018. aug. 6. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Előbb a doki, utána étkezés, és csak utána edzés.
2018. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor neked túlműködik a pajzsmirigyed.

De amúgy orvos látott már? Mert akkor tudnod kéne hogy alul avgy túl működik-e a pajzsmirigyed, vagy ezt te eldöntötted hogy ez a bajod?

Barátok meg ne ajánljanak szteoridokat, inkább egy orvossal konzultálj erről! Bár ha te elkezdted szedni ezeket a szarokat a barátaid ajánlására amiktől majd tönkremész szép lassan akkor csak gratulálni tudok.

2018. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, látott már orvos járok is félévente vérvételre és letroxot szedek rá... És nem nagyon foglalkoztam a betegsegemmel ezért se tudtam hogy egyaltalan alul vagy tul mukodik e a pajzsmirigyem, egyebkent azt vettem eszre hogy izmosodtam egy keveset na meg agresszívabb is lettem.
2018. aug. 6. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy agresszívabb vagy mert szteroidot szedsz. :D De te tudod, tedd tönkre magad szépen. A pajzsmirigyeddel kéne inkább jobban foglalkoznod.
2018. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Letroxot pont alulműködésre szokták felírni.

Az alulműködésnek pedig a "rosszabbik fajtája" az, amelyik esetében túlműködéses tünetek IS előfordulhatnak.

Én pl. egy év alatt híztam 10 kilót, pedig egyáltalán nem lassult le az anyagcserém.


Szóval ez egy autoimmun betegség, ami egyre több tünetet okozhat, ha nem foglalkozol vele.

Úgyhogy vedd komolyan, ha nem akarsz egy életen át szenvedni. Tudok segíteni majd, de csak akkor, ha "együttműködsz" - pl. így elsőre leírod az összes laboreredményedet, ami alapján pm-alulműködést állapítottak meg, és ha azóta volt több mérés, akkor azok eredményeit is.


A kérdezett cuccokat nem ismerem, így nem tudom, lehet-e bajod tőle.

Az edzés meg elég necces, mert alapesetben jót tesz a sport, viszont a szervezet túlhajtása meg nem. Szóval én inkább valami könnyebb, lazább sportot ajánlanék.

2018. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vegyuk fol a kapcsolatot fb-n utolso valaszolo koszonom😊
2018. aug. 14. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Sorry, idegeneket nem szoktam felvenni Face-en.

De akár itt kommentben, akár privát üzenetben írhatsz nyugodtan, válaszolok, ha tudok. :)


Egyébként FB-n vannak pm-es csoportok, kifejezetten Hashimoto-sok is, pl. a Hashimoto HU, ill. ha beszélsz angolul, akkor dr. Izabella Wentz FB-oldalát is ajánlom.

Én az utóbbiról szoktam tájékozódni.

2018. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!