Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy gégerákom van?

Lehetséges, hogy gégerákom van?

Figyelt kérdés
Korulbelul 3 eve dohanyzom kisebb-nagyobb kihagyasokkal,viszont az utobbi idoben nagyon sokat dohanyoztam a munkam miatt,ugyanis nagyon stresszes es az utobbi idoben erzekeltem mintha nehezebben nyelnek, kohogok nagyon ritkan es van hogy be is rekedek. Illetve mintha mozgast erzekeltem volna a gegem kornyeken. Mit tanacsolnak? Tervben van,hogy ful

2018. aug. 17. 11:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Tervben van hogy ful orr gegeszhez megyek. 18/F
2018. aug. 17. 11:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Az pajzsmirigy lesz, és nem rák.


*a munkam miatt,ugyanis nagyon stresszes


Sosem szabad a streszt ami ér elfolytani.

2018. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a sok stressztől refluxos lettél, nekem attól volt rekedtség, köhögés. Persze orvoshoz menj el, gégészetre és egy tüdőszűrés sem ártana és legalább csökkentsd a cigi adagot.
2018. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg valaki valami biztatot?
2018. aug. 28. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Tuti nem. A cigi nagy károkat képes okozni de nem 3 év alatt. Lehet reflux is igen de akkor fajnia kellene a gyomrodnak is. Menj orvoshoz, majd ő elmondja és ne gondolj a legrosszabbra, van aki 10+ éve nyomja a napi egy doboz cigit és még ott is van, aki nem rákos. Inkább ne stresszeld magadat még ezen is,mert ártalmas de mindenképpen menj orvoshoz. Lehet a hangszálad gyulladt be vagy annyi minden lehet ..
2018. aug. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A köhögésre és a rekedt hangra magyarázatot ad a dohányzás által kiváltott irritáció. Szerencsére nagyon ritka az, hogy valaki ennyire fiatalon rákos lenne. A nehezebb nyelés azt gondolom, hogy inkább közvetlenül a stressz miatt lehet (ha az ember ideges, megfeszülnek az izmai, többek között a nyelőcső felső részének izomzata. Ez okozhat idegentestérzést, nehezített nyelést. Szerintem a probléma gyökere az, a feszültségeidet jelenleg még nem tudod olyan módon kezelni, ami hatékony is, meg nem bántja az egészségedet sem (itt elég egyéni, hogy kinek mi válik be, kinek a küzdősport, kinek egy jó pszichológus, kinek a jógázás). Lehet, hogy célszerű lenne ilyen irányban is gondolkozni, de menj el nyugodtan fül-orr-gégészhez, ha Téged az megnyugtat.
2018. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!