Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgy érzem rosszabbul vagyok a...

Úgy érzem rosszabbul vagyok a pajzsmirigy gyógyszeremtől. Volt így más is?

Figyelt kérdés

Egy hónapja szedem a gyógyszert, de egyre rosszabb a közérzetem, alig tudok aludni és a gyomrom állandóan rossz, plusz hőhullámok.

Az orvoshoz másfél hónap múlva kell visszsmennem, és sajnos egyáltalán nem segítőkész. Mit csináljak? Egy endokrinológus van csak a városban és drága is, amellett, hogy a hasára csap. Kicsit el vagyok keseredve.



2018. aug. 18. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig csak az orvosváltás lehet a megoldás, de még az sem biztos.

Vagy a saját kezedbe veszed a dolgot, ami sok időráfordítást igényel (szakmai anyagok olvasása), és elég sok pénzt is (rendszeres laborellenőrzések, vitaminok, ásványi anyagok), de kb. ez az egyetlen esély a gyógyulásra. Ha a házi orvosod együttműködő, akkor kicsit könnyebb, mert TSH-vizsgálatra el tud küldeni 3 havonta, így neked csak a többi markert kell fizetned (fT3 és antiTPO mindenképp, fT4, rT3 és antiTG szükség szerint); ill. receptre olcsóbban tudsz venni A- és D-vitamint, magnéziumot és vasat. Sajnos pont a legfőbbekre (szelén és E-vitamin) nincs TB-támogatás.

Ajánlom dr. Izabella Wentz honlapját, ott minden szükséges infót megtalálsz és elolvashatsz.

Én ezt az utat választottam, miután 6 hónapos gyógyszerszedés után egyre rosszabbul lettem, és már fél éve nem szedek hormontablettát, a pm-hormonszintjeim rendben vannak, az autoimmun gyulladás pedig 40%-kal csökkent a 8 hónappal ezelőtti maximum értékhez képest.

2018. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ezeket leírtad.

A vitaminokról tudok, azokat igyekszem szedni. De ez a gyógyszer... nem merem bevenni már most sem. A vérvétel amire mennem kell,az meg jövő hónap vége. Addig nem bírnám ki ennek a szedését. Most meg sokan szabin vannak, másik orvoshoz sem tudok menni. 😕

2018. aug. 18. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne szedd. :D

Egyébként lehet, hogy nem maga a hormon okoz problémát, hanem a vivőanyag. A Letroxra sokan panaszkodnak.

Házi orvos viszont írhat fel helyette mást, pl. Eutyroxot.


Mennyit szedtél egyébként? És milyenek voltak a laboreredményeid? (Amiket az előbb felsoroltam, ha leírod pontosan, akkor talán okosabb leszek.)

2018. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Több mint egy hónapja szedem, nem olyan régóta, de az utóbbi másfél hétben nem érzem magam valami fényesen. 9 volt a pajzsmirigy értékem, utána mentem el az endokrinológushoz, és írta fel ezt. Jövő hónapban kell mennem olyan vérvételre, amiben megnézik azt is, hogy Hashimoto-e.
2018. aug. 18. 17:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Az 50-es Letroxot szedem, az lemaradt.
2018. aug. 18. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!