Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum kúra után jelentk...

Antibiotikum kúra után jelentkezett valakinél gluténérzékenység?

Figyelt kérdés
2018. aug. 27. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy gluténérzékenységed van. Azt nem okoz az antibiotikum. Egy dolgot tudni kell az antibiotikumról, hogy nem csak a "rossz" baktériumokat, hanem válogatás nélkül a jótékony baktériumokat is írta a szervezetben. Aminek következménye, hogy sérül a bélflóra, ezáltal lesz haspuffadás, hasfájás, görcs, hasmenés. Probiotikumot ezért találták fel. Ezt kell alkalmazni az antibiotikummal egy időben. Vagy még most sem késő, szedj probiotikumot és jobb lesz.
2018. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szedem kettesével már több hónapja a probiotikumot. Átmeneti allergia lehet szerintem antibiotikumos kezelés után.
2018. aug. 27. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Átmeneti gluténallergia NINCS :D
2018. aug. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pedig van, átmeneti laktóz intolerancia is van, glutén is. Gasztroenterológiai szakrendelésen tájékozódtam. Pl. egy tartós ab kúra után vagy alatt.Ez a nem cöliákiás glutén érzékenység,elhagyjuk a javasolt időre majd visszaterheljük....
2018. aug. 28. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Legjobb, ha élőflórás joghurt, kaukázusi kefirt fogyasztása közben veszed be az antibiotikumot.

Figyelem! A puffadt doboz előny!

2018. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos tejfehérje érzékeny vagyok :(
2018. aug. 30. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!