Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van rizikója a bódításnak...

Van rizikója a bódításnak vastagbél tükrözés esetén?

Figyelt kérdés

Tavaly már altattak amikor kiszedték az epémet, akkor ha jól tudom egyből felébredtem. Altatást nem kértem, csak bódítást, amit a Dél-Pesti kórházban régi nevén Jahn Ferencben végeznének de mondta az orvos anélkül is megcsinálja itt a csepeli sztk-ban.


Ahogy én szeretném, de utóbbi fájdalommal fog járni, meg attól függ mennyire fáj, hogy a belek mennyire tekeregnek/csvarodnak valami ilyet mondott.

Nekem alapból alacsonyabb a fájdalom küszöböm


Bátran merjem a bódítást kérni? Elvileg van egy kis szívritmus zavarom, de tavaly teljes nyugalommal altattak.


2018. aug. 28. 09:25
 1/7 A kérdező kommentje:

Igazából már meg is van a beutalóm a bódításos vizsgálatra, csak be kell mennem és jelentkeznem. De ha megijednék tőle mondta menjek vissza és megcsinálja sztkban anélkül.

Félek a bódítástól, de a fájdalomtól is itt az sztk-ban semmit nem kapnék ami a fájdalmat csökkenthetné.

2018. aug. 28. 09:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nekem is nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, és tapasztalatból tudom, hogy minden műtét vagy komoly vizsgálat kezdése előtt olyan heves pánik tör rám, hogy az érzéstelenítés, és bódítás sem hat. Bár az orvosok szerint hat az, de én a pánik, félelem miatt nem érzem. Ezért mindig altatást kérek ha lehet. De egyébként nincs semmi rizikó a bódításban, hacsak nincs olyan pánikrohamod mint nekem szokott lenni.
2018. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

de neked is csak annyi, hogy elvileg érzed bódításban is az egészet, de egyébként más probléma nálad sem lép fel nem? Egyébként valamennyit tuti csökkent a fájdalom érzeten a bódítás még akkor is ha rágörcsölsz. Hihetetlen, hogy ugyan az lenne mint nélküle

Amúgy kicsit nyilván rágörcsölnék én is

2018. aug. 28. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván hatott a bódítás, mert a vizsgálatot megcsinálták, és túl éltem. De annyira féltem, hogy mégis úgy éreztem, hogy fáj, és mindent érzek. De a vizsgálat után a szokásos "azért érzem, hogy itt is fáj egy kicsit-ott is fáj egy kicsit" nem volt semmi változás. Még az altatás utáni fáradt érzés sem volt.
2018. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vastagbéltükrözésnél általában dormicumot adnak, ami azért is jó, mert amnéziát okoz, a beteg a vizsgálat közben szenved, nyögdécsel, de utána 10-20 perccel el is felejti az egész kellemetlen emléket, és úgy emlékszik, hogy átaludta az egészet.

Én, mint orvostanhallgató mindenképp ajánlom a bódítást, mert elhiszem, hogy nagy a fájdalomküszöbe, de ez egy igen kellemetlen vizsgálat. Egyesek bódítás mellett is össze vissza feszítenek közben, úgy pedig lehetetlen belátni a területet és akkor felesleges volt a vizsgálat. Nincs rizikója sem :)

2018. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat kedves utolsó hozzászóló, egyébként pont hogy alacsony a fájdalom küszöböm, szóval szerintem különösen ajánlott. Akkor marad a bódítás feltéve ha nem fél év múlva adnak időpontot, mert akkor lehet marad az éber vizsgálat, azt okt 19-én tudnák végezni a jelen állás szerint.
2018. aug. 28. 10:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, rosszul olvastam, magas fájdalomküszöbnek láttam :) Ha nem sürgős a dolog, akkor azért csak megvárnám én azt a fél évet is. Ha feszít, nem tudják megcsinálni rendesen a vizsgálatot és akkor jönni kell mégegyszer sajnos. Elég ezen egyszer túlesni.
2018. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!