Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki tapasztalt már hasonlót...

Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok (alig 4 hónap múlva 18), és gondok vannak a gyomrommal és főleg a beleimmel.

Refluxom és savtúltengésem van, emellett nap mint nap küszködök a bélbetegségemmel, ami miatt kb. 1 hónap múlva megyünk orvoshoz.

Stresszes életet élek. Durván 2 éve kezdődtek a gondok, akkor még csak puffadtam, de azt nagyon. Majd fokozatosan előjött újabb és újabb probléma. Reggelente ha nincs székletem (ha túl korán kelek, vagy valamiért egyszerűen nincs), akkor egész nap szenvedek. Nagyon erősen puffadok, bélgörcseim vannak, de annyira, hogy múltkor majdnem összeestem és hányingerem van a fájdalomtól, nap végén pedig hasmenésem lesz tőle, ez így megy egy ideje. Általában vagy székrekedésem van, vagy pedig egy nap sokszor kell mennem wc-re, kb. 4x, és akkor van székletem, ez így változik. Ami furcsa, hogy mindig találok a székletemben fehér nyálkát, de sokat, vagy olyan is volt, hogy vér volt benne. (Elnézést, nem tudtam jobban megfogalmazni). Emellett sűrűn görcsölnek és égnekna beleim, meg szoktam érezni, ahogy morognak, mocorognak. Nagyon sok a bélgáz is, illetve böfögni is sokszor kell, amit sokszor magamban tartok, ezért például egy több napos kirándulást nagyon megszenvedek.

Ha a családi háttér számít, mamám vastagbélgyulladásos, papán gyomor - és nyombélfekélyes, anyukámnak is voltak gyomorproblémái.

Valaki találkozott már hasonlóval? Mi lehet ez?



2018. szept. 1. 15:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem: helicobacter teszt, laktózterhelés, lisztérzékenységi teszt megvolt, negatívak.
2018. szept. 1. 15:37
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem sűrgősen orvos! Gyomor/végbéltükrözés utána majd mondanak valamit!

De próbáld ki a Salvus vizet, gyógynövényes teákat. Diétázz egy hétig, pirítós, krumpli, rizs, gyümölcsök...stb.

2018. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha még egy hónap hátra van a vizsgálatig, akkor csak jobbulást tudtunk kívánni, és felesleges találgatni...😑
2018. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Gumipor és kálium. Ez lesz az emberiség veszte!
2018. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tafetin teát ajánlom. Nekem segített a bél gondjaimban. 2 naponta még mindig iszom egyet.
2018. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dóri84 ***** válasza:
Szia! Mit derítették ki nálad. Nekem hasonló panaszaim vannak időnként. Én colitis ulcerosa-s vagyok plusz gluténérzékeny. Habár nálam sztem a glutén hozta elő a gyulladást. Amikor a diétát betartom mindig panaszmentes vagyok.
2018. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!