Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vashiány megállapítására...

Vashiány megállapítására gyorsteszt?

Figyelt kérdés
Az interneten láttam ilyen gyorsteszteket, egy vércsepp kell hozzá mindössze. A kérdésem az lenne, hogy ezek megbízhatóak? Van valakinek valamilyen tapasztalata?

2018. szept. 2. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva erről most hallok először. Szerintem megbízható lehet, bár 3000 Ft-ért láttam, akkor már inkább elmennék vérvételre.
2018. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt írja, hogy nem a vasat, hanem egy azzal alapesetben arányos vasmegkötő fehérje mennyiségét méri (ferritin). Az egyetlen bibi, hogy ez nem feltétlenül arányos a vassal, mert más is megemelheti. Tehát lehetsz úgy is vashiányos, hogy normális a ferritin szinted. Pl. nekem voltak ilyen laboreredményeim (vas/ferritin), ahol mind az 5 vassal kapcsolatos értéket mérték: 16/86, 10/44, 6/114, 8/117. Mint látod, a két utóbbi esetben a ferritin kifejezetten magas, a vas meg jóval a határérték alatti.

Csak a vas megmérése még magánlaborban is kijön 2000 Ft-ból, de a háziorvos kiír neked simán olyan laborvizsgálatot, ami az összes vassal összefüggésben lévő értéket méri.

2018. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!