Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez vajon laktózérzékenység? 18L

Ez vajon laktózérzékenység? 18L

Figyelt kérdés

4 éve kezdődött kb. Eleinte minden reggel ittam tejeskávét, és később elkezdtem tapasztalni, hogy fáj a hasam a tejeskávé után egy fél órával, aztán később a kakaótól, a joghurttól, sajttól, bármitől mostmár amiben van egy kis tej..régen anya azt mondta ne egyek/igyak tejes dolgokat, de ezzel nem oldódik meg teljesen a dolog.. a pudingtól is iszonyat rosszul tudok lenni. Most viszont nem igazán tudok dokihoz menni, mert dolgozok is és tanulok is. Kavarog a gyomrom, hányingerem lesz, durva hasmenésem akár 2 korty kávétól.. próbáltam növényi tejeket, azoktól nem lettem rosszul, viszont ugye elég drágák. A sima Mizo laktózmentes tejet is kipróbáltam, attól ugyanúgy ment a hasam..

Orvoshoz nem tudom mikor jutok el. Ja és az aminosavam elég alacsony, lehet az okozza?


2018. szept. 2. 19:43
 1/3 anonim válasza:

Ha a laktóz mentestől is megy, akkor valószínűleg tejfehérje.

Mindenképp nézesd meg magad orvossal én is ebbe a hibába este, hogy halogattam, most pedig szenvedhetek az emésztőrendszerem helyrehozásával, mivel a tej teljesen tönkretette.

Én csak laktóz érzékeny vagyok, de a tejfehérje érzékenység komolyabb, tényleg menj el orvoshoz, mert nagyobb bajod is lehet belőle, ha mindig olyat eszel, amit nem bír elviselni a szervezeted.

2018. szept. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok orvos, de ha a laktózmentes tejtől is ugyanez van, akkor nem hinném, hogy a laktóz a gond. Egy barátnőm durván laktózérzékeny, ha nem figyel, elég sokmindentől hasmenése lesz, de a szimpla mentes dolgoktól semmi baja.
2018. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Laktózérzékeny vagyok, de szerencsére nem durván. 1-1 dl tejtől vagy kakaótól semmi bajom, ennél több mennyiség után viszont általában rövid időn belül wc-re kell menni, nem hasmenés, de a szokásosnál lágyabb széklet.

Azt sajnos én is tapasztaltam, hogy nem mindegyik laktózmentes tej jó - ezért már nem is próbálkozom velük, hanem normál tejet veszek, és fogyasztás előtt beveszek egy laktáztablettát.

És biztos, hogy nem vagyok tejfehérje-érzékeny, mert tesztelték azt is, és negatív lett.


Szóval én is azt javaslom, hogy menj el orvoshoz mindenképp. A házi orvos tud beutalót adni a gasztroenterológiára, ahova több hét vagy hónap a várakozási idő, szóval minél előbb kérj időpontot.


Addig is vagy iktasd ki teljesen a tejeseket (egyébként a kemény sajtokban és a kefirben alig van laktóz, ezeket azért megpróbálhatod), vagy pedig vegyél a patikában laktáz tablettát, több fajta is van, és nem szükséges hozzá recept.

2018. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!