Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbetegség, vagy keringési...

Pánikbetegség, vagy keringési probléma? Tudtok ajánlani jó magán belgyógyászt Budapesten?

Figyelt kérdés

Leírom dátumokkal, hátha úgy korrektebb :)

2017 December: Szédülni kezdtem, főleg munkahelyen és ebédidőben. Minél messzebbre sétáltam el ebédelni, annál jobban szédültem. Néha olyan érzésem volt, hogy ha nem állok meg pihenni, elájulok. Egyszer egy karácsonyi vacsorán majdnem elájultam. A munkahelyi orvos nem állapított meg sem magas vérnyomást, sem rossz vércukor-szintet. Előtte kb. két hónappal elég borús időszakot éltem meg exemmel.

A munkahelyem egyáltalán nem stresszes, sőt, szeretem.


2018 Március: A szédülés márciusig alábbhagyott, majd ekkortól vissza-visszatért. Onnantól havonta két-háromszor jelentkezett az ebédidő körüli szédülés. A vércukrom és a vérnyomásom ekkor megmérve ismét normális volt.

Általában akkor szédültem meg, amikor sok ülés után elindultunk az ebédlőbe. Ekkor végig bizonytalanság-érzésem is volt, és nem tudtam gondolkodni, nem tudtam figyelni másokra.


2018 Április: Elmentem kardiológushoz, sem az EKG, sem a 24 órás EKG és vérnyomásmérés nem mutatott bajt. Nyaki Ultrahang is meg volt, negatív eredménnyel. Véreredmény normális volt.


2018 Július legvége: Szakítottam exemmel, nehéz időszakot éltem meg, bár saját érzésem szerint nem szorongtam. Két hétre rá egy kisebb, párszor tíz méteres futást követően nagyon erős szívdobogásom lett, a János kórház kardiológiáján bent töltöttem két napot. A szívultrahang, és az EKG negatív volt, de a véremeben megnőtt az infarktust is jelző Troponin mennyisége (kb. 100-as érték 10 helyett), de csak két órás időtartamra, utána lecsökkent.

Nagyon alacsony kálimszint miatti ideiglenes ritmuszavar gyanújával engedtek haza, gyógyultnak nyílvánítva.

2018 Augusztus eleje: Elmentem háziorvoshoz újra a szédülésemmel. Különböző testhelyzetekben történő pulzusméréssel TOS szindrómára gyanakszik, mely röviden annyi, hogy az ülő, monitoros munkám miatt elnyomódnak az izmaim és az erek. Rheumatológushoz küldött, oda még nem jutottam el.


2018 Augusztus vége: Elmentem egy magán kardiológushoz, aki végül csinált egy terheléses EKG-t, és mindenféle testhelyzetben történő vérnyomásmérést, pulzus ellenőrzést. Negatív lett. Javasolta a Troponin megnézetését laborban. Erre holnap megyek el.

A biciklit nagyon szuperül tekertem a terheléses EKG-n, viszont azóta bele-beleszúr a mellkasomba valami. Szerencsére jobb oldalon is néha, de többnyire a bal oldalon.


2018 Szeptember (és Ma): A szédülés most már minden nap kb. háromszor jön elő. Ekkor még mindig bizonytalanságot érzek, és a szívdobogásommal azonos ritmusú nyomkodás-érzést a gégémnél. Hétvégi, nyugodt vidéki kertészkedés közben is elő tud jönni.

Szeptember cégére szív CT-re van időpontom, a koronaerek vizsgálata miatt.


Általánosan nem vagyok gyenge, de amikor szédülök, nem merem terhelni magam.

Meg tudok emelni gond nélkül nehéz dolgokat, és fel tudok szaladni lépcsőkön.

Ha éppen nem szédülök, és merek túrázni, akkor több órás, nehéz hátizsákos séta után sincsennek panaszaim.

Van túlsúlyom, de inkább erős csontozatú voltam mindig, augusztus elején még rengeteget futottam, és bicajoztam.


Szerintetek ez keringési, vagy pánikbetegség (esetleg az exemhez köthető események miatt)?

Tudtok ajánlani jó magán belgyógyászt, vagy pszichiátert Budapesten?


Köszi, 34F


2018. szept. 3. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség lehet, a keringési probléma már kiderült volna ennyi vizsgálatból. Lehet inkább pszichológus kellene.
2018. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"2018 Augusztus vége: Elmentem egy magán kardiológushoz, aki végül csinált egy terheléses EKG-t, és mindenféle testhelyzetben történő vérnyomásmérést, pulzus ellenőrzést. Negatív lett. Javasolta a Troponin megnézetését laborban. Erre holnap megyek el." --> Ennek semmi értelme, a troponin szintje az akut történést követő órákban emelkedik meg, majd lecsökken. Sosem hallottam olyat, hogy egy random napon mérjenek csak úgy troponint.

Am szerint kicsit túltolod ezt az egészet.

Jobbulást!

2018. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Legyen igazad, és legyen úgy, hogy feleslegesen tolom túl az egészet. Csak tényleg gáz érzés, mikor a kollégáimmal kimegyünk a plázába ebédelni, és meg kell kérnem hat embert, hogy lassítsunk a sétával, különben elájulok.


A Troponinról azt olvastam, hogy 2-4 hét után is tetőzhet az értéke. A kórházi tartózkodásom idejét lehet rosszul írtam, éppen 4 hete volt. Mindenesetre ezt a diagnózist nem én állítottam fel magamnak, Budapest egyik legjobb kardiológusa mondta, hogy menjek el vérvételre ezen a héten, és kérjem a Troponin és az ionok szintellenőrzését.

2018. szept. 3. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Ha ő a legjobb, akkor bízz benne (priviben megírnád, ki az?)! Ne kerülj ilyen ördögi körbe, hogy mindig újabb és újabb dokik és kivizsgálások.

2018. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!