Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívelégtelenségem lehet? Mit...

Szívelégtelenségem lehet? Mit próbáljak ki? Állandó szédülés mozgásra.

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt kezdődött, hogy szédültem napi egy órát, főleg munkaidőben. Volt, hogy elmúlt több hétre.


Az elmúlt hetekben mind gyakoribb lett a szédülés, olyannyira, hogy ha sétálok, kb. 3-5 perc múlva bizonytalanság-érzés, instabilitás lesz úrrá rajtam. Már nincs kivétel, reggel, délben, este jelentkezik pl. sétálás hatására. Erősebb séta esetén erősebb a szédülés.


Ülve, fekve nincs ilyen bajom, reggelente mindig "erejem teljében" ébredek.

Időnként úgy érzem, hogy el tudnék ájulni, de csak mozgás közben.

Ilyenkor a fejem nem fáj, hányingerem nincsen, nem verejtékezem, a lábaim nem vizesek. A vércukrom, és a vérnyomásom rendben van, a szédülés után mérve azonnal is.


Szívpanaszaim szoktak lenni, szívdobogás-érzés is, de a kardiológus nem állapított meg semmi újabb eltérést.


Tegnap este is jelentkezett a séta közbeni szédülés, majd az ötödik emeletre menet a harmadikon megszédültem. Légszomjam, erős mellkasi szorítás abban a pillanatban nem volt. Órákkal előtte volt egy kisebb nyomásérzés a mellkasomon.


30 körüli férfi vagyok, túlsúllyal, monitoros ülőmunkát végzek, de pár hete még sokat sportoltam. Nagyon egészségesen étkezem, a koleszterinem 4.5-ös értkkel bír.


Mi lehet még a baj, ha nem szív eredetű?


2018. szept. 14. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
leírtad hogy túlsúllyos vagy hát ott a gond. Egyszerűen nincs kondid
2018. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégészhez (belső fül probléma), neurológushoz (idegi eredetű, pl. nyaki gerinc rendellenesség) lenne érdemes még esetleg elmenni. Ha kipróbálod, hogy mozgatod a fejed ide-oda, bólogatsz vele körzöl, de közben ülsz, és akkor is rádjön, akkor biztos, hogy nem szívprobléma - más kérdés, tudsz-e annyi ideig ilyesmit csinálni, amennyi idő alatt mozgás közben rád szokott ez jönni.

Még egy ötlet: dopler ultrahang vizsgálattal esetleg meg lehetne nézetni a nyaki ereid állapotát.

2018. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#Piros Kalapács: Kb. 8-10 kiló túlsúlyom van. Egy hónapja még lefutottam egyben 10 Kilométert, vagy elmentem Balaton-körbebicajozásra.


#2: Köszi, jó tipp, a fejkörzéses dolgot este kipróbálom. Még munkahelyen vagyok :)

2018. szept. 14. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem írod, van-e probléma a gerinceddel. Ezek idegi alapú problémák és sokszor a gerincel kapcsolatosak. A többit már te is kitalálod.
2018. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!