Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Idegbecsípődés vagy sem?

Idegbecsípődés vagy sem?

Figyelt kérdés

22/F

Pár éve meghúztam a derekam, akkor egy hétig alig tudtam járni. Azóta évente kb. 2x előjön ugyanez. Utoljára múlthét Pénteken történt ez meg velem. Aznap csak fájt a derek ha mozogtam, Szombat reggel már alig tudtam kikelni az ágyból és egész nap elég fájdalmas volt a mozgás is. Vasárnap még rosszabb lett, már ülni és feküdni is nagyon fájdalmas volt (járni már szinte alig tudtam), plusz délelőtt elkezdett mindkét combcsontom eléggé fájni, estére már a sípcsontjaim is sajogtak. És akkor nagyjából ilyen volt Szerdáig, utána elkezdett egyre jobb lenni. Pénteken már a háziorvosomhoz is el tudtam menni. Ugyan ezt elmondtam neki, plusz megkérdeztem hogy ez idegbecsípődés lehet-e (apámnak és az ő bátyjának is az van, és szinte ugyan ilyen tüneteik vannak). Azt mondta hogy biztosan nem idegbecsípődés, mert akkor egyik oldalon fájna a derekam, nekem meg középen fáj. De akkor mi lehet?

Kértem rá valami fájdalomcsillapítót is (úgy is elő fog jönni még ugyanez, és akkor úgy sem tudok elmenni hozzá, csak ha már jobban lesz, de az meg késő), de nem adott, mondván csak meghúztam a derekam, erre nem kell fájdalomcsillapító. Hiába mondtam neki, hogy otthon a WC-re is fél óra alatt érek ki, mert muszáj egy adott testpozícióban közlekednem hogy ne fájjon, illetve így nem tudok dolgozni sem elmenni, ettől függetlenül "ő erre nem tud adni semmit". Ilyen fájdalom csillapítására tényleg nincs semmi orvosság?



2018. szept. 16. 09:51
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit, hogy ha lefele hajtottam a fejem, akkor már egy pici mozdulattól is nagyon fájt a derekam, de ha felfelé néztem akkor sokkal többet tudtam előre-hátra dőlni anélkül hogy jelentkezne a fájdalom.


És még annyit pontosítanék, hogy a derekam legalján fájt, ezen a képen a "keresztcsont" felirat egymagasságában: [link]

2018. szept. 16. 09:58
 2/4 A kérdező kommentje:
Még egy kis adalék: akkor "húzódott meg" így a derekam, mikor lehajoltam valamilyen szerszámért ami a földön volt, térdbehajlítás nélkül.
2018. szept. 16. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Contramal / Tramadol fájdalomcsillapító és Mydeton izomlazító 2x150 mg. Háziorvos köteles felírni, nekem felírta. Nagyon jó még a Voltaren injekciós kúra, de tablettában is, kenőcsben is kapható Voltaren.
2018. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azóta jobban vagy???
2018. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!