Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha vakbélgyulladásom van...

Ha vakbélgyulladásom van akkor mindenképp műteni fognak?

Figyelt kérdés

5 napja fáj a jobb oldalnál a hasam alsó része.

Ha sokat megyek egyre jobban fáj.

Nincs hányingerem, nincs lázam.

Holnap megyek dokihoz,de tudni akarom h hogyha vakbélgyulladás akkor lehet-e valami gyógyszerrel ezen segíteni vagy mindenképp műteni kell?



Két héttel ezelőtt egy kicsit megbetegedtem. De túl erős antibiotikumot kaptam. Nagyon tönkrement a gyomrom stb. Sokféle székleti panaszom volt.


Szóval vettem rá Normaflore-t. Okés lett minden. Gyomrom és székelésem. De azonban megjelent ez a tompa fájdalom a jobb oldalas hasamnál.


Szerintem időben megyek ezzel orvoshoz. De mindenképp műtenek vagy elég lesz rá egy valamijen kezelés?



2018. szept. 17. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a diagnózisod helytálló, akkor mindenképp műtét. Életmentő beavatkozás, annak ellenére, hogy egy gyakori rutin eljárásról beszélünk.
2018. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem h megint rosszúl gondolom. Nagyon.

Nagyon, nagyon remélem h megint az lesz h: -ön egészséges.



Szóval nem lehet gyógyszerrel kezelni. Mútét és nincs szórakopzás!



Jaj,de remélem. Nem akarok semmijen műtétet.

2018. szept. 17. 19:33
 3/7 A kérdező kommentje:

remélem h csak azért fáj mert nemsokára menszelek.

bár soha nem volt ijen menszesz előtt. főleg egy egész héttel előbb. de nagyon remélem h ez a hejzet.

2018. szept. 17. 19:34
 4/7 A kérdező kommentje:
a székletem most ojan darabos. ojan mintha a mostani heti ételeimet nem tudtam volna megemészteni. amik csak péksütemények voltak. de mintha nem azt látnám viszont. Már bocsánatot kérek h ezt leírom,de már valóban eléggé parázok. és remélem megint ok nélkül.
2018. szept. 17. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes félni az appendectomiától. Rutinműtét. Elmesélem, mi történik, ha mégis erre kerülne a sor, hátha megnyugszol. Manapság már laparoszkóppal végzik a legtöbb esetben. 3 darab apró (1-2 cm hosszú) bemetszés lesz csak a hasadon. Kb. 1 órás a műtét. Utána pár napig kell kórházban maradni csak. Enyhe fájdalom lehet utána, amire fájdalomcsillapítót kapsz. Inkább csak puffadást fogsz érezni a gáztól a hasadban, amit a műtét segítésére raktak be, 1-2 nap után az is eltűnik. Pár napig nem ehetsz majd, az éhségérzet hamar el fog múlni, de gyengének fogod magad érezni. Napi 5-6 liter folyadékot kapsz, tea, víz és infúziós sóoldat formájában, amitől sokat kell majd pisilni járni, de nem is baj, mert kell a mozgás, hogy ne alakuljanak ki összenövések a hasadban. Pár nap után már ehetsz pépeset és kiveszik a katétert, amit azért helyeztek be az egyik bemetszésnél, hogy a gyulladás miatti folyadék kifolyhasson. Ez sem fáj különösebben. 1,5-2 hét után varratszedés. Ez is inkább kellemetlen, mint fájdalmas, de gyorsan megvan.

Sokkal jobb 2 hetet a gyógyulgatással tölteni egy könnyű műtét után, mint kezeletlenül hagyni, hogy aztán perforáljon az appendix, kapj egy csúnya peritonitist és meghalj szeptikus shockban.

2018. szept. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi az egész műtét ne félj. Viszont szerintem ez nem vakbélgyulladás.
2018. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát remélem. kiírt a doki mindenféle vizsgálatokra. lehet h petefészekgyulladás.

de azt is mondta h lehet h elmúlik csak pihenjek.

kiírt táppénzre és így nyugodtabban mehetek vizsgálatokra. ráadásúl sürgőst írt rá mindegyik beutalóra és nem kell időpontookat kérnem szerencsére.

2018. szept. 18. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!