Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A tüneteket meddig "kell" nézni?

A tüneteket meddig "kell" nézni?

Figyelt kérdés

Rengeteg leírás van a neten betegségekről, igen komoly tünetekkel, csak azt nem írják le még az orvosi portálok sem, hogy mennyi időt kell várni a tünetekkel mielőtt orvoshoz fordulunk.


Példa: láz, hidegrázás minden más tünet nélkül

ugye 1000+ betegség lehet, lehet a fertőzéstől kezdve, a stresszen át a legdurvább daganatos elváltozásig.


Tehát ha pl. a leukémiánál mint tünet, ott van az "ok nélküli láz", akkor ha ok nélküli lázad van, rohanj orvoshoz? Kiröhögnek. Ha nem rohansz azonnal, akkor meddig várj? 3 napig? 2 hétig? Ha 4 nap után elmúlik, akkor minden oké? Mi van, ha visszatér 2 hónap múlva, újra 3 napra?


Vagy a "gyakoribbá váló" fertőző betegségek. Mit jelent a gyakoribbá váló? Ha eddig évi 1x voltam beteg, akkor az évi 3 gyakoribb? Vagy az annyira nem? Inkább a havi 1 a gyakoribb?


Remélem érthető. Szóval ilyesmi sehol nincs leírva, honnan sejti az ember, hogy mondjuk orvoshoz kell mennie és nem csak egy kis banális fertőzése van?


2018. szept. 20. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor szükségét érzem megyek, az ember általában ismeri a saját szervezetét és tudja mikor van az, hogy nem a megszokott tünetek vannak, vagy változott valami az egészségben. Sosem röhögtek még ki, az egészség a legfontosabb szóval ha attól megnyugszom akkor doki. Nem kell túl agyalni, illetve a netes diagnózist kerülni kell.
2018. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.... De nem hiszem, hogy lenne egzakt szabály rá. Ha már aggódsz s elég komoly ok van vagy elég régen, akkor én megértem, ha orvoshoz mész. Nekem orvosfóbiám van, szóval én törésen kívül semmivel sem megyek, de nem is vagyok beteg soha.

Sajnos az orvosoknál tényleg kockáztatsz dolgokat, írtad, hogy kiröhögnek, bár nekem egy ok nélküli láz épp elég oknak tűnik ahhoz, hogy az ember megkérdezze a háziorvosát, hogy mégis mi van, illetve írja ki, mert lázasan dolgozni több szempontból is problémás lehet. Nem kell szaladni az első nap, persze, de ha már 3 napja lázas vagy, miközben meg se fáztál és semmi, az azért már más.

A visszatérés is külön gond, az még inkább rámutat, hogy valami nem OK s érdemes lenne megnézetni.


Úgyhogy szerintem ezt az ember maga dönti el, mi neki a sok, szokatlan, ok nélküli, zavaró, akármi.

2018. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha lázas vagy és semmi más tüneted nincs, akkor már 1-2 nap után mehetsz orvoshoz, lehet elküld vérvételre és abból kiderül ha valami komolyabb baj van.
2018. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Leginkább 1-essel értek egyet.

Nem lehet ezt így megmondani. Persze vannak protokollok és le van írva és a különféle betegségeknek megvan, hogy mennyi idő után alakul ki a tünetek után, de ezt elsőre nem fogja tudni. Komolyabb betegségeknél általában van jellemző tünet is.

Általában a gyakoribbá váló azt szokta jelenteni, hogy az eddigihez képest sokkal sűrűbben, tehát, ha pl. 1 évvel ezelőtt volt, most meg havonta van egy, akkor vizsgálni kell. De ezek általában már más tüneteket is okoznak és neked is feltűnik.

Stressznek akkor nyílvánítják, ha semmilyen szervi problémát nem találnak. De mondjuk egy szívdobogás érzés tuti, hogy pszichés eredetű.

2018. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!