Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Neurológiai gond lehet?

Neurológiai gond lehet?

Figyelt kérdés

Nyár közepe vége óta a következő tünetek vannak jelen. Főleg fekvéskor erős szívdobogásérzet, illetve könyökhajlatomban az erek jobban kilátszanak egy ideje. Illetve van egy olyan érdekes tünet, hogy remegnek az izmaim de csak akkor ha mozgatom. Például a karomat felemelem vízszintes helyzetbe és ahogy engedem le olyan érzés mintha " akadozva " menne le és remeg, de minden izmom, ha épp egy sima felülést csinálok, akkor is, illetve ritkán még az állkapcsom is ezt teszi.

Illetve nem tudom pontosan miként hívják, de gyakran van olyan érzésem mintha az erek nekiállnának remegni, de így bárhol a testemen, általában pár másodpercig tart, és ha olyan helyen van még a bőrfelszínen is látom a kis vibrálást.


Ami vizsgálat eddig volt: EKG, agyi CT, vérvétel. Egyik sem mutatott ki semmi eltérést.



2018. szept. 21. 15:46
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát, ha voltak vizsgálatok, és minden negatív, akkor nem tudunk itt sem javasolni semmi újat. Tovább kell menni és orvossal beszélni, hogy oké, ezek negatívak, de még mindig van panasz és nem múlik el. Még talán MRI-t lehetne csinálni, de hát ehhez is orvosi javaslat kell.

Én inkább izomproblémákra tippelnék, arra is van külön vizsgálómódszer , de külön az ereket is meg lehet nézetni.

Nem volt megterhelve a karod vagy nem sportolsz intenzíven?

2018. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem terheltem meg, illetve nem tudok róla, na meg a remegés az mindenhol jelen van nem csak karban. :(
2018. szept. 21. 21:13
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Orvosod mit mond erre?
2018. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amit elején mondott az a pánikbetegség és a sclerozis multiplex, de ez a kettő kizárható már, azóta meg csak ennyi, hogy továbbküldött EKG-ra, CT-re.
2018. szept. 21. 22:05
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor elvileg volt már MRI és/vagy gerinccsapolás? Csak, mert a sclerosis multiplex-nek azok a vizsgálómódszerei.
2018. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, azok nem voltak. CT után mondták, hogy az nem áll fenn.
2018. szept. 22. 14:57
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Oké, én nem vagyok szakember, de MRI-vel szokták diagnosztizálni, azon látszanak az erek, idegek. De higgyük el akkor.

Egyébként van ilyen, hogy az erek remegnek néha, de nem tudom mitől van, talán csak a stressz vagy valami trauma következménye. Arra mit mond a doki, hogy ez fennáll és zavaró? Mert oké, hogy stressz meg ilyesmi, de sajnos hajlamosak arra az orvosok, hogy ezt mondják, mikor nem tudják mi a bajod, ezzel meg könnyen el lehet intézni.

2018. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából ami a legjobban zavaró az a szívdobogásérzet, meg gondolom ennek kapcsán a szívem is erősebben ver, azt nem akarom kikészíteni, a remegés azmég elmenne idézőjelben :S


Lehet az elsz a legtisztább ha keresek magánrendelést még ha drága is.

2018. szept. 22. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!