Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hova lett a vesekövem?

Hova lett a vesekövem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 hete fájt néha-néha, nem túl sokáig, enyhén a bal és jobb oldalt a hasam, leginkább köldök magasságban de éreztem már lejjebb is. Egyszer kétszer pedig csak a hasam (középen) fájt, ez is enyhén. A derekam is fájt enyhén. Hát elmentem házi orvoshoz aki azt mondta hogy vesekő lehet. Elküldött hasi UH-ra ott a jobb vesében találtak egy 4mm-es követ (hozzátenném a papírra azt írták hogy sejthető). A házi orvos alátámasztotta hogy ez bizony vesekő. A kórházba kellett maradnom ahol kaptam infúziót és gyógyszert. Az infúzióról már le is jöhettem második nap mivel a min. 3 liter víz megvolt, sőt még több is, a gyógyszer pedig maradt. Eközben folyamatosan szűrték a vizeletet és lépcsőztem és ugráltam eléggé sokat. 4. nap elküldtek újra UH-ra akkor azt mondta az orvos hogy a vesékben nem lát követ. Ezért hazajöhettem. (ez tegnap volt) A mai napon még mindig éreztem a jobb és bal oldali enyhe szúró fájdalmat néha és az alhasam is görcsölt.

A kérdésem az hogy ha nem találtak a vizeletben követ az hogy tünt el a veséből, esetleg a hólyagban vagy a húgyvezetékben van? De akkor azt nem látták volna az UH-n, vagy csak nem mondták? Ha ki is ment a vesekő akkor utána még maradhatnak ilyen panaszok?



2018. szept. 21. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan tipusú vesekö, ami fel tud oldódni!
2018. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, köszönöm :o
2018. szept. 21. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:
De ha még mindig vannak panaszaid, akkor lehet, hogy nem a kö volt a fö ok, hanem valami gyulladás, vagy életmódbeli probléma.
2018. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy a veséből továbbhaladt, különösen, ha éreztél fájdalmat. pl ahogyan a húgyvezetékben továbbhalad, az okozhat fájdalmat.
2018. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!