Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet bármilyen káros...

Hogyan lehet bármilyen káros szenvedéllyel (főleg szerencsejáték függőségből) leállni? Van itt valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, történetem röviden: 29 éves vagyok és függőségekre hajlamos. Legyen az sorozat, film, játék, szerencsejáték, fű vagy alkohol. Az utolsó kettő már nem aktuális, nem vonz szerencsére az alkohol, a fű meg csak depresszióssá tett egy idő után így le tudtam állni vele. A film, sorozat és a főleg számítógépes játék függőség még elviselhető viszont a szerencsejáték függőség elég nagy problémám. Szerencsejáték alatt bármit értek amire pénzt lehet tenni: blackjack,rulett, sportfogadás stb. Ezek persze mind online. Sok pénzt buktam már bár öröm az ürömben, hogy ezek nem hitelek voltak, csakis általam megkeresett pénz. Pár éve már sikerült leállnom, viszont idén ismét előjött. Először év elején egy laza 150 000 ft-ot buktam akkor le is álltam ideiglenesen, majd most nyáron júliusban ismét 150 000 ft-ot minusz és végül ami eléggé meggyötört és mardos az a szeptemberi 200 000 ft. Laza 25 000 ft-al kezdtem amit feltornásztam egy elég szép kis összegre (kb 1 200 000 ft) amit már illett volna kivenni... De nem.. Elbuktam pár óra alatt az egészet majd rá is fizettem amit persze ismét buktam. Nem sírnak a gyerekek, szüleim segítenek ha nagy a gáz és hitelem sincs, de egyszerűen majd megőrülök, hogy ilyen idióta vagyok, az öngyilkosság is megfordult a fejemben mint opció. Félek, hogy mindig vissza fogok esni, meg amúgy is, ez mentálisan kikészít. Kicsit hosszú lett ugyan és tudom nem itt kapom a megváltást, de aki esetleg hasonló cipőben jár vagy járt és már kilábalt belőle az kérem ossza meg a tapasztalatait.
2018. szept. 23. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus segítségét erősen ajánlom
2018. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minden szenvedélyre igaz, hogy csak úgy tudsz leállni, ha egyszer abbahagyod, ámde egy szenvedélyt csak egy másikkal tudsz helyettesíteni.
2018. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

szia, itt van egy anonim szerencsejátékos csoport. Keresd meg őket és segítenek neked elindulni. Azt mondják, hogy a legfontosabb pont, a felismerés, hogy ez túlnőtt rajtad. Legyen a jó hír, hogy te ezt most felismerted. A legjobbakat és kitartás!

[link]

2018. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!