Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez, érdemes-e orvosho...

Mi lehet ez, érdemes-e orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Lassan már 1-2 éve tapasztalom, hogy bármilyen hirtelen mozdulat (vagy akár nem is hirtelen)ra teljesen elfeketedik a világ, és szédülök is mellé(volt már hogy el is ájultam)

Például teljesen lazán, nem sietve felkeltem az ágyamból kinyitni a bejárati ajtót, de amint felkeltem és járni próbáltam minden fekete lett, majd úgy szédültem hogy nekimentem a falnak, és a földre rogytam. Pár percembe telt mire sikerült szép lassan felkelnem, de még ezentúl vagy 2-3 percig hasogatott a fejem. A szüleim jótanácsa sem vált be, miszerint "Igyál egy kis vizet és mindjárt jobban leszel". Nem hiszem hogy valami komoly dolog lenne, de igazán idegesítő és néha fájdalmas az egyszer szent.



2018. szept. 26. 11:09
 1/3 Skatebird ***** válasza:
Szerintem menj dokihoz minél hamarabb. Vérnyomást szoktál mérni ilyenkor? Arra valószínűleg rá fog kérdezni. Jobbulást!
2018. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon ritkán van ilyen de nem ájulok el csak a fülemben érzek dobogást. Ez azért van mert nyugalmi állapotba alacsonyabb a vérnyomásod és ha hirtelen változtatsz állapotot akkor a vér nem fog a fejedbe menni egyből és ennyi is zavart okozhat

A te esetedbe ez kicsit keményebb ugyhogy azért vizsgáltasd ki.

2018. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is alacsony vérnyomásra tippelnék első körben. Lehet folyamatosan alacsony, és lehet, hogy hirtelen leesik. Ha van otthon (vagy a szomszédban, rokonságnál) vérnyomásmérő, érdemes lenne naponta legalább háromszor megmérni pár napon keresztül, és feljegyezni az eredményeket.

Gyógyszert csak súlyos esetben szoktak felírni rá. De gyógynövényekkel próbálkozhatsz.

És egy gyakorlati tanács: ha bármikor elkezdesz szédülni, AZONNAL guggolj le, és várd meg, amíg elmúlik - ez 15-20 másodperc kb., legalábbis nálam.

2018. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!