Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gócos tüdőgyulladásra antibiot...

Gócos tüdőgyulladásra antibiotikum?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik lehetőség szerint kerülik a gyógyszereket.Rendszeres,többhetes hátfájdalom és időnként erősen szúró érzés után az orvos nem hallott semmit,ill. semmi más tünet nem volt.A mellkasröntgen szerinti diagnózis gócos tüdőgyulladás. Szednétek rá antibiotikumot,ez már az a határ?Vagy bíznátok benne,hogy nélküle is elmúlik.Hetekkel ezelőtt kezdődött,és érzésre javulást mutat,de a röntgen most jelezte.(Felnőttről van szó.)

2018. okt. 7. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy jó későn vetttem észre a kérdést, ha még mindig változatlanul fennáll a dolog, azt szerintem érdemes komolyabban venni.

Ez valami atípusos tüdőgyulladás, nem? Az ilyenek sokszor nem okoznak jelentős tüneteket (bár az első hetekben elég jelentős volt!) de megterhelik a szervezetet! Közvetlenül a tüdőt, de ez által hosszútávon a szívet is, és ezáltal mindent. A krónkius gyulladás eleve káros.

Igen, valóban nem jó és nem is szabad kis semmiségekre feleslegesen antibiotikumot szedni, ezzel egyetértek! Legfőbb okból azért nem, mert minél többször szedünk atb.-t, az annál inkább segít a baktériumoknak alkalmazkodni hozzá, ellenállóvá (rezisztenssé) fejlődnek, szóval a gyógyszer nem lesz rájuk hatásos, és ez nagyon óriási probléma. És előfordulhatnak valakinél kisebb-nagyobb mellékhatások is atb. szedése esetén.

Szóval ne érjen az a vád, hogy nem ismerem az atb. szedés hátrányait, és ezért bátran ajánlom, de ha muszáj, akkor muszáj! Én itt már szedném.

Ha azóta elmúlt/enyhült magától, amit a röntgen is megerősített, akkor az szerencsés helyzet!

2018. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elvileg nem is volt. Azért mentem orvoshoz, mert elég sokszor volt tüdőgyulladásom és most is pont úgy fáj,de más tünetem nem volt.Ettől megijedtem, hogy valami más tüdőkór lehet. Amit írtam az a mellkas-röntgen papíron volt a diagnózisnál, de alatta minden normális volt a tüdőnél. Ezt nem értettem. Visszamentem a házi dokihoz, hogy értelmezze, de ő mondta, hogy az csak az ő vélt diagnózisa, nem találtak semmit.Így a kérdésem aktualitását vesztette, viszont a hátam azóta is fáj. Megyek reumatológushoz 2hét múlva a derekam miatt, majd rákérdezek, hátha látnak összefüggést, mert eddig a hátamnak semmi baja nem volt, és mégse lehet normális, hogy folyamatosan fáj, naponta többször baromi erősen beleszúr, közben meg semmi se látszik:(Nem értem én ezt.
2018. okt. 14. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát így nem tudom, mi leget.

Ha nem találtak semmit, akkor biztos nincs baj a tüdőddel.

Hátha majd a reumatológus talál valami összefüggést.

Vagy ha nem, akkor majd máshol kell kivizsgáltatni.

Remélem, mielőbb rendbejössz!

2018. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,én is megnyugodtam már, de az zavar,hogy fáj.Nem vagyok még olyan öreg:)
2018. okt. 17. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!