Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másnál is előfordult ilyen...

Másnál is előfordult ilyen tünet pajzsmirigy alulműködésnél? A gyógyszer szedésével mennyi idő után múlt el?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja kb megállás nélkül szédülök. Nem olyan erős, hogy tántorogjak, vagy forogjon velem a világ,de elég zavaró. Hol jobban, hol kevésbé, de kb megállás nélkül fennáll a szédülés. Voltam neurológián, ott nem láttak semmi neurológiai eltérést. Azt mondta a neurológus hogy talán BPPV, vagy stressz. De a BPPV tüneteire nem mindig illik rá az én szédülésem. Azóta csinálom rá az Epley manővert, néha segít. A labor alapján alulműködik a pajzsmirigyem, jódhiányom is van. Minden más rendben volt.Hó végén lesz pajzsmirigy Uh+ még vérvétel. A ho. szerint ettől lehet a szédülés. Kb 2 hét után még a szédüléshez társult szorongás, előfordul, hogy szívdobogásérzésem is van. Mérem rendszeresen a vérnyomásom, pulzusom, az mindig rendben van. Néha baromi gyengének is érzem magam. Egy tortúra ettől minden nap. Az utazás kb kínzás. Olvastam neten is, hogy ennek a betegségnek lehetnek szorongásos, pánikbetegséghez hasonló tünetei. Másnál is volt ilyen tünet, mennyi idő után múlt el?


24/L



2018. okt. 8. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban lehet pm-alulműködés tünete, bár inkább az autoimmun eredetűé szokott lenni. Te meg valószínűleg annyiban nagyon-nagyon szerencsés vagy, hogy "csak" a jódhiányt kell megszüntetni, és akkor a pm-működésed is helyreáll.

A vérvételnél nem írtad, hogy milyen markerek vizsgálatát kérte az orvos. Leírom, mik KELLENEK mindenképp:

fT3

fT4

rT3

antiTPO

antiTG

Utóbbi kettő ellenanyagok, túl magas szintjük autoimmun betegségre utal. Ha bármelyiket is kihagyta a doki, kérd, hogy írja rá ezeket is a laborkérőre. Ha nem tudsz vele megegyezni, akkor meg inkább fizesd ki privátban, mert nagyon nem mindegy, hogy mi áll az alulműködés hátterében. (Az esetek kb. 10%-ában jód- és/vagy szelénhiány, a többi mind autoimmun.)

Ha meglesz az eredmény, írd le, hátha tudok segíteni.

2018. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Csak T3, T4 és TSH-t kért az orvos. Egyébként még gyerekkoromban is volt ilyen gondom, akkor szedtem rá gyógyszert, aztán egy idő után már nem kellett szedni. Akkor is volt mindenféle vizsgálat, de már nem emlékszem, hogy ott mit mondtak, mi okozza. Nagymamámnak is egyébként alulműködik. Régen viszont nem voltak ilyen tüneteim. Igazából attól félek, hogy majd hónapok után kiderül, hogy mégsem ettől szédülök és akkor megint hónapokig tart, mire eljutok bármilyen orvoshoz.
2018. okt. 8. 18:45
 3/6 anonim válasza:
Kedves kérdező, én is ebben a cipőben járok. Mi lett azóta?
2019. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. Azóta szedek gyógyszert az alulműködésre, már majdnem beállt. Voltam még fül-orr- gégészeten is, meg még pár orvosnál a szédülés miatt. Sehol sem találtak semmi kórósat. Elkezdtem egy glutnémentes diétát is, mert a pajzsmirigyeseknek elvileg nem árt. Aztóa sokat javult a szédülés is.Sokszor akkor jön elő, ha ideges vagyok valami miatt. De változó. Vannak jobb napok, meg rosszabbak.
2019. ápr. 15. 06:42
 5/6 anonim válasza:

Szia!


2020-ban, most hogy érzed magad? Én nagyon hasonló cipőben járok. MR, Ultrahang, fül-orr-gégészet,neurológia, otoneurológia, vérkép (tumormarker,glutén,cukorbetegség,pajszmirig), és minden rendben. Nekem is a BPPV-vel jöttek, de hát nem szédülök ha fekszem vagy felülök, nem forog velem a világ, úgyhogy félek, csak kidobott pénz volt az a vizsgálat is az otoneurológusnál :/ Ülök, és olyan mintha stresszelnék és ugrál a kép, miközben az égvilágon nem stresszelek tudatosan semmin....

2020. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia. Szerencsére elmúlt ez a szédülés. Nem tudom azóta sem, hogy pontosan mi okozhatta, vagy mitől múlt el. De én arra gyanakszom a leginkább, hogy pszichés volt. Minden vizsgálat negatív lett, minden orvos azt mondta, hogy semmi bajom. Idővel egyre inkább szorongtam is tőle, nagyon féltem már otthonról is kimenni, mert féltem a szédüléstől. Aztán elkezdtem direkt erőltetni, hogy menjek minden felé, jártam egy keveset pszichológushoz is emiatt a szorongás miatt. Szerencsére csak 2 hónapot "kellett" járnom. Aztán egy jó egy év után kezdtem érezni, hogy múlik. Próbáltam elfogadni ez a helytetet. Én amúgy is mindig ilyen stresszelős, szorongó típus voltam. Bár ha tényleg ez volt, a konkrét kiváltóját azóta sem tudom, de mindegy is. Néha még van, hogy valamire rástresszelek, akkor picit megint érzem ezt a szédelgést, de szerencsére ennyi, meg ezeket a helyzeteket megtanultam kezelni. Ezért is gondolom, hogy pszichés volt a szédülés.
2020. okt. 30. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!