Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért félek ennyire az agyvérz...

Miért félek ennyire az agyvérzéstől?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, keveset sportolok, emiatt az utóbbi időben híztam valamennyit, de nem vagyok túlsúlyos. Mostanában kicsit több mekit ettem, de igyekszem kerülni a húst is, kivéve hogy sok édességet eszek. Volt egy MRI vizsgálatom 5 éve, amikor fejfájásra panaszkodtam, de minden negatív volt. Szorongást állapítottak meg. A pulzusom gyors.

Az utóbbi időben sokat stresszelek, és hallottam, hogy egy fiatal lány agyvérzést kapott, bár túlélte, de lebénult.

Nagyon félek, mert a stressz miatt jobban fáj a fejem, pontosabban nyomást érzek a fejemben. És a pszichoszomatikus, kényszerbetegség problémáim miatt légzés/pislogás zavarokkal küzdök, ami miatt gyakran szédülök, ha sokszor helytelenül lélegzek, szándékosan visszatartomat, számolásra lélegzek. Tudom, hogy ez alapból kezelendő, járok is pszichológushoz. De nagyon félek, hogy amiatt mert kényszerbetegként mindent túlgondolok, lüktet minden éjjel a fejem, visszatartom a lélegzetemet, emiatt agyvérzésem lehet.

Van mitől félnem?

Köszönöm a válaszokat.


2018. okt. 11. 22:14
 1/3 A kérdező kommentje:
És kihagytam, hogy kelnyszeresen köhögök és feszítem az izmaimat.
2018. okt. 11. 22:15
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Én kapnék agyvérzést ha mégegyszer elkellene olvasnom ezt a kérdést.


Szerintem neked pszichiáterre van szükséged

2018. okt. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én meg sírógörcsöt, hogy ilyen gonosz emberek vannak mint te.

Kedves kerdező. Nem fogsz agyvérzést kapni! Nem kell félned ettől. Agyvérzést attól nem lehet kapni, hogy visszatartod a levegőt. Még fiatal van és az érrendszered egészseges. A mekis kaja valóban nem egészséges de pár hamburgertől ilyen fiatalon még senkinek nem lett semmi baja. Kezdj el sporotolni az sokat fog segíteni a kényszereiden is meg az egészség érzeteden is na meg a plusz kilókon is, és jobb kedved lesz, és nem fogaz szédülni. No para! Egész biztos, hogy ilyen fiatalon nem fogsz agyverzést kapni!

2019. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!