Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Furcsa, görcsszerű érzés van...

Furcsa, görcsszerű érzés van a vádlijaimban. Az az érzés, amikor sétálsz és mindjárt görcsbe áll a mozgás hatására. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A lábam szárán és a lábfejemen barnás elszíneződés van. Voltam két érsebésznél, krónikus vénás elégtelenség kezdődő jelei vannak a lábaimban, fogyjak le (183 centi, 115kg es 31ev ffi), hordjak harisnyát és nyáron szedjed detralexet volt a megoldás mindkettő orvos esetében.

Múlt héten voltam doppler vizsgálaton is, semmit sem talált az orvos a vénáimban. Mi lehet ez az érzés? Magnéziumot szedek pezsgőtabletta formájában.



2018. okt. 16. 07:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A vénás elégtelenség az erek rugalmatlansága és a jelentős túlsúly miatt alakul ki.

Az orvosnak annyiban igaza van, hogy le kell adni a súlyodból. Érdemes lenne egy jó szakember segítségét kérni (diéta+közepes edzés program), hogy a fogyás tartós legyen. Kb. 25-30 kg-ot le kellene adnod, hogy a lábszárban lévő erek túlterhelése megszűnjön. Ezt kb másfél-két évre becsülöm, lassú tempóban, segítséggel.

A magnézium nagyon jó, de önmagában nem lesz elég. Kalciummal együtt szívódik fel a leghatékonyabban, és heti kétszer - háromszor szükséged lenne komplex multivitaminra is.

Az ereket addig is tehermentesítheted, ha naponta kétszer (reggel és este) a hátadra fekve felpolcolod vagy a falra feltámasztod a lábaidat. (Kismamáknak is ajánlják, nagyon hasznos)

A harisnya csak időleges és átmeneti megoldás, külsőleg fogja össze a szöveteket, ha nem rugalmasak. A rugalmasságot csak lassan nyeri vissza a szervezeted, hideg-meleg vizes rövid tusolás, erőteljes masszázs, vitaminpótlás, lábszárizmok kifejlesztése. (Ha a súlyod már lejjebb ment)

A barnás elszíneződés azt jelenti, hogy a hajszálerek kezdenek tönkre menni, a vér már megáll a szövetekben. (Szerintem tudod, hogy mivel jár, ha a lábfejben végleg leáll a keringés és elhalnak a szövetek)

Ha teheted, most kezdj el tenni valamit, mert azt hiszem, itt az utolsó lehetőséged, hogy komolyabb károsodás nélkül visszafordítsd ezt a folyamatot.

Sok sikert kívánok!

2018. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a gerincbetegségemtől volt görcs a vádlimban.
2018. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!